Nie korzystasz z karty miejskiej podczas epidemii? Wystarczy zrobić jedną rzecz, żeby nie stracić pieniędzy za bilet

Nie korzystasz z karty miejskiej podczas epidemii? Wystarczy zrobić jedną rzecz, żeby nie stracić pieniędzy za bilet Źródło: wikipedia Mateusz Włodarczyk

Karta miejska jest Ci niepotrzebna podczas epidemii, ale co, jeśli masz już ją wykupioną na ten okres? Wystarczy zrobić jedną rzecz, by nie stracić pieniędzy wydanych na bilet. Sprawdź jak.

Karta miejska jest dla wielu osób niemałym wydatkiem. Jeżeli zapłaciłeś za bilet miesięczny czy kwartalny, jest szansa, by nie stracić wydanych pieniędzy, teraz kiedy nie korzystasz z biletu w związku z epidemią. Wystarczy zrobić jedną rzecz, by zablokować swoją kartę. 

Karta miejska może zostać zawieszona w bardzo łatwy sposób

Osoby, które nie korzystają obecnie z karty miejskiej w Warszawie, a zakupiły bilet 30- lub 90-dniowy lub bilet rodzinny z trójką dzieci, mogą w prosty sposób zablokować swój bilet. Zarząd Transportu Miejskiego postanowił wprowadzić nowe zasady, będące sporym ułatwieniem w sytuacji ryzyka zarażenia się koronawirusem. 

Aby zawiesić kartę miejską, należy wysłać mail z tytułem "zawieszenie biletu" na adres ztm@ztm.waw.pl lub zawieswkm@ztm.waw.pl. W treści wiadomości należy podać numer karty. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pasażer nie otrzyma zwrotu pieniędzy, będzie mógł natomiast przekodować niewykorzystany czas ważności biletu na inny termin, po zgłoszeniu się do Punktu Obsługi Pasażerów, w dowolnie wybranym przez siebie terminie. Przekodowywany okres ważności będzie się liczył od dnia złożenia wniosku przez Internet - przekazało ZTM. 

Warto wiedzieć, że bilet zostanie zawieszony od dnia wysłania maila, więc osoby, które skontaktują się z ZTM w Warszawie, nie muszą się martwić, że będą musieli czekać na zatwierdzenie zawieszenia biletu. 

Karta miejska zostanie "odwieszona" tylko w Punktach Obsługi Pasażera

Gorszą wiadomością dla wszystkich podróżujących jest wiadomość, że w przypadku odwieszenia biletu będzie trzeba skierować się osobiście do jednego z Punktów Obsługi Pasażera w Warszawie. Obecnie zawieszona jest działalność punktu na stacji metra Imielin, pozostałe 10 Punktów Obsługi Pasażera pozostają otwarte. 

Dzisiaj grzeje: 1. Powiększyła się liczba zakażonych. Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość z samego rana

2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?

Podobne ułatwienia dla pasażerów zostały wprowadzone już między innymi w Krakowie. Podróżni z Krakowa nie mogą obecnie skorzystać z żadnego z punktów MPK, a każda osoba, która chce zawiesić bilet, powinna zgłosić się na pocztę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. Ważny apel polskich ratowników medycznych. Proszą tylko o jedną rzecz
  4. Koronawirus jest groźniejszy dla posiadaczy konkretnej grupy krwi? Niespodziewane odkrycie w Chinach
  5. Niewypowiedziana tragedia, nie żyje 27 osób. Chcieli się "ozdrowić" z koronawirusa znanym produktem
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

źródło: haloursynow

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News