Nadchodzi rewolucja! Ogromne zniżki dla polskich rodzin

Ogłoszono wspaniałe wieści dla polskich rodzin. Nastąpi ważna zmiana. Od przyszłego roku, więcej osób będzie mogło skorzystać ze zniżek, które daje Karta Dużej Rodziny.

Czym jest Karta Dużej Rodziny?

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania ze zniżek z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Dzięki karcie można otrzymać zniżki na przejazdy kolejowe, 10 proc. zniżki na bilet LOT-u, rabat na media od Energi, PGNiG czy Enei, 3 proc. rabatu na węgiel od spółki Tauron Wydobycie, zniżki w wielu supermarketach, a to zaledwie mała część wszystkich ofert, które zapewnia Karta Dużej Rodziny.

Karta Dużej Rodziny: jakie warunki trzeba spełnić?

Do końca 2018 roku, karta przysługuje każdemu członkowi rodziny, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci, które:
  • nie ukończyły 18 roku życia,
  • nie ukończyły 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej,
  • bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Karta Dużej Rodziny: jakie zmiany zajdą w 2019 roku?

Od 2019 roku więcej rodzin osób mogło uzyskać Kartę Dużej Rodziny. O kartę będą mogły się ubiegać rodziny, w których dzieci są dorosłe i zakończyły naukę. To ogromna zmiana, gdyż wcześniej było to niemożliwe. - Od stycznia 2019 r. KDR obejmie rodziców, którzy kiedykolwiek wychowali troje dzieci – ujawnia Elżbieta Rafalska (63 l.), minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla Se.pl.    
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News