Ogromna afera o karpie tuż przed Bożym Narodzeniem. Klienci im tego nie wybaczą, wielu będzie wściekłych

Ogromna afera o karpie tuż przed Bożym Narodzeniem. Klienci im tego nie wybaczą, wielu będzie wściekłych Źródło: youtube/onet

Karpie miały nie być sprzedawane żywe. Wiele sklepów w Polsce zgodziło się, że jest to wyjątkowo okrutny sposób na zarabianie pieniędzy przed świętami. Szykuje się ogromna afera, czołowy market nie zamierza zmieniać "tradycji".

Karpie to już tradycyjna potrawa na polskich stołach. Żadne święta Bożego Narodzenia nie odbędą się, gdy z kuchni nie będzie napływał zapach smażonej ryby. W Polsce od wielu lat można było zaopatrzyć się w karpia w markecie, to jednak miało się zmienić. 

Żywe karpie nie będą sprzedawane w marketach?

Ze względu na wielką aferę związaną z trzymaniem karpi w okrutnych warunkach, markety w całym kraju miały zaprzestać sprzedaży żywych karpi. Alejki w sklepach miały zostać pozbawione wielkich akwarium ze ściśniętymi rybami, które za chwile zostaną wyjęte z wody, by trafiły do reklamówki, gdzie nie mogą oddychać. Niecałe 20 złotych i ledwo żywy karp ląduje w wannie, zgodnie z polską tradycją. Polacy nie chcieli patrzeć na cierpienie zwierząt i już w zeszłym roku spółki, które prowadzą taką sprzedaż, miały się z niej wycofać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tesco, jako jedna ze spółek już w połowie roku poinformowała, że w ich sklepach nie będzie można kupić żywych karpi. Niestety teraz mają zupełnie inne plany.

- Zgodnie z informacją, jaką otrzymaliśmy od Tesco i jaką otrzymała Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Tesco faktycznie nie będzie prowadzić sprzedaży żywych karpi na salach sprzedażowych i nie będzie promować takiej sprzedaży, ale będzie udostępniać swoje parkingi i tereny przy sklepie na taką sprzedaż. Jako Stowarzyszenie uważamy, że postawa sieci Tesco jest niespójna i oczekujemy, że Tesco całkowicie zrezygnuje ze sprzedaży żywych karpi - zarówno na salach sprzedażowych, jak i na parkingach i terenach należących do sieci - dowiedziała się Maria Madej ze stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Oficjalnie Tesco nie będzie miało w swoich sklepach karpi, ale będzie miało je pod sklepem. Klienci, którzy będą robili zakupy w markecie tuż po wyjściu, dostaną szansę, by wesprzeć pieniężnie okrucieństwo. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła samotna i zapomniana. Była uwielbianą pogodynką TVP
2. Widzowie TVP czekali na jej występ cały dzień. Reprezentantka Polski rozsadziła Eurowizję, nagranie w sieci

Pozostałe sklepy takie jak Carrefour, Kaufland, Marko i E.Leclerc nie podjęły decyzji odnośnie sprzedaży żywych zwierząt i trzymania ich w okrutnych warunkach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Po śmierci pana pies zniknął. Po kilku dniach rodzina odwiedziła grób i odkryła druzgocącą prawdę
  2. ZUS odesłał Ci pieniądze na konto? Masz bardzo poważny problem
  3. Otworzyła paczkę z bielizną małej córki. Znalazła tam wiadomość, przez którą z miejsca odpłynęła jej krew
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty
  5. Masz jeszcze tylko 6 dni! Potem 300 zł PRZEPADNIE na dobre

źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News