Karolina ma męża Żyda. Zdradza co Żydzi naprawdę myślą o Polakach

Karolina ma męża Żyda. Zdradza co Żydzi naprawdę myślą o Polakach

Karolina Mints od wielu lat z bliska przygląda się relacjom polsko-żydowskim. Mieszka w Izraelu, a jej mąż jest Żydem. Dzięki temu wie doskonale, co Żydzi myślą o konflikcie z Polską.

Karolina Mints od 4 lat mieszka w Izraelu. Ten kraj stał się jej drugim domem odkąd wyemigrowała, wyszła za mąż za Żyda i urodziła dziecko. Wraz z rodziną mieszka w czwartym pod względem wielkości mieście Izraela - Riszon le-Cijon. Swoją nową ojczyznę zdążyła poznać od podszewki, a doświadczeniami chętnie dzieli się na blogu Israel Friendly, który ma spore grono fanów na Facebooku. Kobieta przedstawia również przemyślenia na temat ostatnich nieporozumień polsko-żydowskich wywołanych materiałem zamieszczonym w dzienniku Jerusalem Post. Według niego premier Izraela Benjamin Netanjahu miał powiedzieć między innymi, że Polacy kolaborowali z nazistami podczas II wojny światowej.

Co Żydzi sądzą na temat konfliktu z Polską? Karolina Mints dzieli się swoimi doświadczeniami

Karolina jest żoną Żyda. To w dużej mierze dzięki niemu ma okazję bardzo dokładnie poznać nie tylko Izrael, ale również żydowską mentalność. Ze swoim mężem często rozmawia o trudnych tematach dotyczących relacji polsko-żydowskiej. Bynajmniej nie są to w ich rodzinie tematy tabu. Autorka bloga Israel Friendly w zaskakujący sposób komentuje ostatni konflikt. Przyznaje, że wiele osób w ogóle nie identyfikuje się z poglądami Netenjahu i nie angażuje się zbytnio w polityczne kwestie. W ostatnim konflikcie ludzi denerwuje zupełnie coś innego.
– Politycy próbują ugrać swoje na nacjonalistycznych poglądach w obu krajach. U mnie w domu w ogóle jest mało polityki – przyznaje kobieta. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Karolina przeprowadziła już wiele rozmów z Izraelczykami. W społeczeństwie zdarzają się różne opinie, ponieważ ludzie mają różne doświadczenia. W codziennych rozmowach pojawia się też temat Holokaustu, który był punktem zapalnym z ostatnim konflikcie polsko-żydowskim. Autorka bloga Israel Friendly często podkreśla, że jest jej przykro z powodu cierpienia Żydów w czasie II wojny światowej. W odpowiedzi bardzo często słyszy dosyć wymowne zdanie. – Niepotrzebnie, bo to inni Polacy byli i inne czasy – cytuje kobieta. Karolina dodaje również, że wśród Izraelczyków panuje teraz swoista moda na Polskę. Tłumnie odwiedzają nasz kraj i są nim naprawdę zachwyceni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Chylińska pokazała dom. Nikt nie przypuszczał, że gwiazda może żyć w TAKIM miejscu
  2. Opublikowano listę kobiet Wojewódzkiego. Gwiazdor TVN może być zły
  3. Sprawdziliśmy ile kosztuje schabowy w restauracji Gessler. Dwa razy, bo za pierwszym nie mogliśmy uwierzyć
  4. Książę pokłócił się o księżną Dianę. Krzyki i sceny w pałacu Buckingham
  5. "To jest dla mnie smutny wywiad". Wzruszający wywiad Roberta Janowskiego
źródło: Wirtualna Polska
  Następny artykuł