Kim jest Karolina Chapko? Wszystkie informacje o gwieździe M jak Miłość

Kim jest Karolina Chapko? Wszystkie informacje o gwieździe M jak Miłość Źródło: instagram/karolina_chapko

Karolina Chapko jest piękną, młodą i utalentowaną aktorką. Wraz z siostrą po raz pierwszy zadebiutowały na ekranie w dramacie "Oszukane". Od tamtego czasu regularnie występuje w licznych serialach i produkcjach filmowych. Urocza gwiazda zyskuje coraz większą popularność.

Karolina Chapko znana jest widzom przede wszystkim z ról pięknych, charakternych i kochliwych kobiet w polskich serialach. Na swoim koncie ma jednak o wiele więcej poważnych ról. Utalentowana aktorka swoją karierę wraz z siostrą zaczęła 16 lat temu. Dzisiaj jej sława jest coraz bardziej imponująca, a gwiazda nie może narzekać na nowe i ciekawe propozycje.

Karolina Chapko - M jak Miłość

33-letnia aktorka kilka lat temu dołączyła do obsady jednego z najchętniej oglądanych polskich seriali. Gwiazda wcieliła się w rolę Heleny Podleśnej w popularnej produkcji TVP 2 - M jak Miłość. Jej postać wzbudziła wiele kontrowersji i chociaż minęło już sporo czasu od pojawienia się bohaterki na ekranie to miłośnicy serialu z pewnością nie wymazali jej całkowicie z pamięci.

Dziewczyna podawała się za Helenę Podleśną - siostrę Irka Podleśnego (Maciej Jachowski). Kiedy sprawy biznesowe Irka wymknęły się spod kontroli, Helena postanowiła wykorzystać sytuację i uciec z jego pieniędzmi. Przyłapana na gorącym uczynku, najpierw tłumaczyła się, że została oszukana przez swojego brata, a zabrane pieniądze to zadośćuczynienie, jednak przyciśnięta do muru przez Mirkę i Kingę wyznała prawdę. Bohaterka przyznała, że nie jest siostrą Irka, i że ten padł ofiarą oszustwa. Postać grana przez Karolinę Chapko pojawiała się w serialu w latach 2012-2013.

Siostry Chapko

Karolina i Paulina - urocze dziewczyny pochodzące z Nowego Sącza po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawiły się w 2003 roku w dramacie opartym na faktach - Oszukane. Film opowiadał historię sióstr bliźniaczek, które na skutek pomyłki w szpitalu zostały rozdzielone w niemowlęctwie. Po latach nastolatki przypadkowo się spotykają i postanawiają dowiedzieć się prawdy. Film w reżyserii Marcina Solarza stał się prawdziwą trampoliną do kariery jednych z najbardziej popularnych sióstr w Polsce. Od tamtej pory gwiazdy regularnie występują w polskich serialach, mają również na swoim koncie role filmowe. 

Karolina Chapko jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Obecnie związana jest z dwoma krakowskimi teatrami - Bagatela i STU. Jedną z większych ról dzięki, której zyskała sympatię widzów była kreacja Zofii Olszańskiej w serialu 1920. Wojna i miłość. Aktorka często mylona jest ze swoją siostrą Pauliną. Obie dziewczyny mają w karierze wiele serialowych ról. Najbardziej znanymi rolami Karoliny w polskich telenowelach są te w M jak Miłość oraz Pierwszej Miłości, natomiast jej siostry Pauliny kreacja partnerki Igora w Na Wspólnej. Poniżej prezentujemy pełną listę serialowych ról Karoliny Chapko:

2009: Synowie (odc. 6)
2009–2011, od 2019: Barwy szczęścia − jako Dominika
2010: 1920. Wojna i miłość − jako Zofia Olszyńska
2010: Hotel 52 − jako Justyna Pruska (odc. 29)
2012–2013: M jak miłość − jako Helena Podleśna, przyrodnia siostra Irka Podleśnego
2012: Komisarz Alex − jako Natalia Sobisz (odc. 25)
2012: Na krawędzi − jako Karolina, córka Wolańskiego
2013: Oszukane – jako Natalia
2014: Czas honoru – jako Eliza (odc. 6 i 7)
2015–2016: Pierwsza miłość – jako Katarzyna Woźniak
2017: Ultraviolet – jako Dorota Polańska

Karolina Chapko - mąż i życie prywatne

Prywatnie gwiazda związana z krakowskim teatrem oraz agencją modelek jest szczęśliwą żoną i matką. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 2017 roku aktorka powiedziała "TAK" swojemu partnerowi Grzegorzowi Zalasińskiemu. Tuż przed ślubem para wybrała się w daleką podróż. Zakochani przez ponad miesiąc odpoczywali i oczekiwali przyjścia na świat ich synka na Teneryfie. Mąż pięknej aktorki jest zawodnikiem polo oraz przedsiębiorcą.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kaśka z Pierwszej Miłości - wszystko o najbardziej wyjątkowej postaci serialu
  2. Urszula Dębska: z mężem, w ciąży. Co zdradza Instagram gwiazdy?
  3. Paulina z Pierwszej Miłości. Paulina i Bartek - co ich czeka w przyszłości?
  4. Andrzej Młynarczyk: żona, wiek, wzrost. Kim jest popularny aktor?
  5. Andrzej Grabarczyk: aktor Klanu. Kim jest legendarny artysta?
Następny artykuł