Personel szpitala w Koszalinie upodlił Karola i jego starszą mamę

Personel szpitala w Koszalinie upodlił Karola i jego starszą mamę Źródło: Pexels

Karol oraz jego starsza już mama spotkali się z bezczelnym zachowaniem personelu w Koszalińskim szpitalu. Ciężko sobie nawet wyobrazić, jak można tak potraktować innego człowieka.

Karol Kasprzak padł ofiarą brutalnego pobicia, kiedy wychodził z pizzerii w Bornem-Sulinowie. 38-latek był przypadkową ofiarą, ale jego obrażenia były naprawdę poważne, miał uszkodzony mózg oraz został sparaliżowany. Karol został przetransportowany do szpitala w Koszalinie, gdzie lekarzom udało się uratować jego życie. Niestety mężczyzna nie reaguje na dotyk oraz nie mówi, o poruszaniu się nawet nie wspominając. Nie był to koniec koszmaru mężczyzny oraz jego rodziny.

Karol został potwornie potraktowany przez personel medyczny

Po tym, jak życie Karola zostało uratowane, a lekarze zadecydowali, że więcej już nie mogą dla niego zrobić, to zadecydowano o wypisaniu mężczyzny oraz przeniesieniu go do placówki rehabilitacyjnej w Białogardzie. Problem w tym, że tamtejszy personel stwierdził, że Karol będąc w takim stanie, nadal powinien przebywać w koszalińskim szpitalu, więc kobietę, wraz z jej synem odesłano z powrotem.

 - Parę dni temu został wypisany ze szpitala w Koszalinie i trafił do placówki rehabilitacyjnej w Białogardzie. Tam jednak lekarze uznali, że w takim stanie powinien wrócić do koszalińskiego szpitala, na specjalistyczny oddział - wyznała 70-letnia mama Karola, pani Zofia.

Wedle zaleceń mężczyzna został odesłany na SOR w Koszalinie, gdzie przez długie godziny nikt absolutnie się nim nie interesował. Pani Zofia wspomina, że Karol leżał na noszach w pieluszce, a przechodzący personel nie poświęcił mu nawet chwili uwagi. W końcu załamana kobieta zaczęła płakać z bezradności i usłyszała coś, co wręcz nie mieści się w głowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Zaczęłam płakać z bezradności. Wtedy, po 12 godzinach upodlenia, przyszedł lekarz i po krótkim badaniu stwierdził, że mogę sobie zabrać syna do domu! - dodaje pani Zofia.

W końcu lekarze ponownie zadecydowali o przeniesieniu mężczyzny do ośrodka rehabilitacyjnego, z którego jeszcze kilka godzin temu został zabrany. Ciężko zrozumieć, jak taka sytuacja w ogóle mogła mieć miejsce, bo przecież nie mówimy o jakimś przedmiocie, ale o człowieku, który potrzebuje pomocy. Szpital w Koszalinie jak na razie nie wypowiedział się w tej sprawie, ale zapowiedziano wydanie specjalnego komunikatu.

  1. Elżbieta Zapendowska z partnerem! Jest od niej 20 LAT MŁODSZY! „Nie trzymam go na siłę”
  2. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Agnieszkę Woźniak-Starak. Dosłownie zrównała ją z ziemią
  3. Lidl apeluje o zwrot popularnego produktu. Zawiera niebezpieczny dla zdrowia związek
  4. Gigantyczny skandal w najgłośniejszym programie TVN! Widzowie przecierali oczy ze zdumienia
  5. Pola Raksa ma prawie 80 lat. Kiedy zobaczycie jak wygląda, oniemiejecie

 

źródło: Popularne

Następny artykuł