Mało osób wie, że Karol Strasburger był dwukrotnie żonaty. Czy doczekał się potomka?

Mało osób wie, że Karol Strasburger był dwukrotnie żonaty. Czy doczekał się potomka? Źródło: youtube.com/ a1plus1v2tvrecords #wyborype19

Karol Strasburger: żony, partnerka, dziecko, życiorys i majątek aktora. Jak wiodło mu się w życiu? Przez lata wypracowywał sobie status i rozwijał karierę, czy w życiu prywatnym wiodło mu się równie dobrze? Ile lat ma on, a ile jego młoda dziewczyna? Dzielą ich całe dekady. Czy prezenter doczekał się dziecka?

Karol Strasburger żony miał dwie, a dzieci? Jakiś czas temu w sieci krążyły plotki, że aktor zostanie najstarszym ojcem w show-biznesie, jednak ile było w nich prawdy? 

Karol Strasburger ile ma lat? Data urodzenia

Aktor i prezenter urodził się 2 lipca 1947 roku, ma więc 71 lat i niebawem będzie obchodził swoje 72 urodziny. Strasburger pochodzi z Warszawy, tam też przyszedł na świat. Jego ojciec miał korzenie niemieckie, jego przodkowie przybyli na polskie ziemie w XVIII wieku, stąd obcobrzmiące nazwisko gospodarza "Familiady". Jest on również wnukiem uznanego profesora ekonomii z Uniwersytetu Warszawskiego, Edwarda Karola Strasburgera.

Karol Strasburger: życiorys

Jako młody chłopak uprawiał gimnastykę sportową w klubie Legia Warszawa, nie wiele osób wie, że razem z drużyną zdobył mistrzostwo Polski w 1964 roku. Ze względu na swoje predyspozycje przez jakiś czas występował w cyrku, jednak nie z tym miejscem chciał związać swoją przyszłość. Marzył o scenie, dlatego zrezygnował z nauki na Wyższej Szkole Morskiej i postanowił aplikować do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, dyplom otrzymał już w 1971 roku.

Swoją karierę zaczął od serialu Kolumbowie, w którym zagrał jeszcze podczas studiów. Następnie został zaangażowany do Teatru Dramatycznego z Gustawem Holoubkiem na czele, współpracował z Teatrem Komedia i Teatrem Bajka. Na swoim koncie ma również takie produkcje jak Polskie drogi, Noce i dnie, Ekstradycja, Klan czy Na Wspólnej. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazało się prowadzenie teleturnieju Familiada, Strasburger jego gospodarzem jest od 17 września 1994 roku.

Prezenter w 1991 roku próbował swoich sił w polityce i kandydował do Sejmu z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, jednak nie poszczęściło mu się w wyborach. Karol Strasburger to prawdziwy człowiek renesansu, jest komikiem, prezenterem, aktorem, a nawet kucharzem, ponad dziesięć lat temu wydał książkę kucharską "Apetyt na życie", a ostatnio wziął udział w premierowej edycji programu Polsatu "Lepiej późno niż wcale".

Karol Strasburger: żony

Aktor był dwukrotnie żonaty, jednak mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Jego pierwszą żoną był Barbara Burska, natomiast drugą Irena Strasburger, z domu Morcińczyk, ich małżeństwo trwało od 1981 do 2013 roku. Niestety zakończyło się tragicznie, żona aktora przez wiele lat zmagała się z chorobą na raka, później jej stan się pogorszył.

 - Ona taka była. Skryta, nie chciała nikogo martwić. (...) Była osobą ciepłą, o bardzo dobrym sercu. Nie było w niej krzty zawiści, wszystkim dobrze życzyła... Poruszała się o kuli, nic mi nie powiedziała, że ciężko choruje. Mówiła tylko, że bardzo boli ją kręgosłup. Jak zawsze wyglądała pięknie, nic nie wskazywało na to, że coś złego się dzieje - wspominała najlepsza przyjaciółka kobiety.

Karol Strasburger: pierwsza żona

Pierwszą żoną Karola Strasburgera była aktorka Barbara Burska, która przede wszystkim związana była z warszawskimi teatrami: Ludowym, Narodowym, Na Woli i Kwadrat. Kojarzyć ją można również z wielu produkcji filmowych i serialowych, na swoim koncie miała występy w Stawce większej niż życie czy Misiu, gdzie wcielała się w żonę głównego bohatera. 

Para poznała się jeszcze na studiach aktorskich i to właśnie wtedy postanowili się związać, ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu i zakończyło się rozwodem.

 - To był piękny okres, ale dziś trzeba przyznać, że ślub wzięło wtedy... dwoje dzieci. Niedługo byliśmy małżeństwem, ale przyjaźnimy się do dziś - wyznała w jednym z wywiadów.

Karol Strasburger: partnerka

Obecnie gospodarz teleturnieju TVP2 związany jest z prawie czterdzieści lat młodszą kobietą. Małgorzatą Weremczuk. Para poznała się w pracy, partnerka zajmowała się karierą aktora i dalej pełni funkcję jego menadżerki. 33-latka pocieszała wdowca po śmierci żony, wspierała zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, a z czasem ich przyjaźń przerodziła się w gorące uczucie.

 - Pomagamy sobie, jesteśmy szczęśliwi. Ludzie są sobie potrzebni, żeby wzajemnie się motywować. Ja pomagam Małgosi doświadczeniem, ona pomaga mi swoim zapałem młodości. Człowiek ma powód, żeby wyjść z domu i do niego wracać, żeby się uśmiechać i żyć, a nie siedzieć, martwić się i rozpatrywać jakieś złe historie - mówił Karol Strasburger.

Karol Strasburger: dziecko

Karol Strasburger nie doczekał się potomstwa ani w pierwszym, ani w drugim małżeństwie. Teraz jednak nie wyklucza, że po raz trzeci stanie na ślubnym kobiercu, a w jego życiu pojawi się mała istota. 

 - Dobrze byłoby mieć kogoś, kto przejmie spuściznę i będę miał kogo nauczyć paru rzeczy - mówił prezenter w programie telewizyjnym. 

Na podstawie tej wypowiedzi zrodziły się spekulacje dotyczące ojcowskich planów Strasburgera. W sieci zawrzało, a na portalach plotkarskich pojawiły się newsy na temat ciąży młodszej partnerki aktora. Kto wie, może prezenter doczeka się potomstwa.

Karol Strasburger: majątek

Pojawiły się też zarzuty wobec Małgorzaty Weremczuk, jako byłaby utrzymanką dużo starszego partnera. Kobieta przyznaje, że zupełnie nie to jest jej celem, nie chce korzystać z majątku Strasburgera, a już na pewno go z niego ograbić, a plotki uznaje za bardzo krzywdzące. Możemy tylko domyślać się, że podczas długoletniej kariery Karol Strasburger zdołał uzbierać spory majątek, chociażby dom pod Warszawą.

  1. Kamil Glik - zarobki. Ile piłkarz zarabia w AS Monaco?
  2. Zenek Martyniuk - wiek. Ile lat ma legenda polskiej muzyki?
  3. Magda Gessler w stroju kąpielowym bikini - jak wygląda?
  4. Top 10 najciekawszych AMA na wykop.pl w 2018 roku
  5. Agnieszka Włodarczyk: Wiek aktorki zdumiewa, wygląda o wiele młodziej
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News