Prawo i Sprawiedliwość już niedługo może przystąpić do wprowadzania coraz większych zmian. Bardzo zdecydowany pogląd na tę sprawę przedstawił jeden z najbliższych „dobrej zmianie” dziennikarzy, Michał Karnowski. Skala zjawiska może przysporzyć o ból głowy.

Michał Karnowski stoi za takimi mediami jak tygodnik Sieci, portal wPolityce.pl oraz telewizja wPolsce.pl. Dziennikarz przedstawił właśnie bardzo konkretne działania, które jego zdaniem może podjąć Prawo i Sprawiedliwość w obecnej sytuacji.

Okazuje się, że po śmierci Pawła Adamowicza partia rządząca może przystąpić do wielkiego kontrataku. Wszystko w związku z tym, że tragiczna śmierć prezydenta Gdańska może poważnie zjednoczyć opozycję.

Karnowski ujawnia jedyną słuszną drogę PiS

Na portalu wPolityce.pl pojawił się bardzo obszerny tekst Michała Karnowskiego diagnozujący obecną sytuację polityczną w kraju. Padają w nim tak odważne stwierdzenia, jak to, że Prawo i Sprawiedliwość powinno dokręcić śrubę i zdecydowanie mocniej podkreślać swoją wizję Polski.

– Jeden z polityków prawicy, bardzo przeze mnie szanowany, obserwujący to wszystko z pewnej oddali, powiedział mi w reakcji na ten ponury spektakl: „czas już zawołać – wstań prawico z kolan”. Nie chodzi tu oczywiście, co mocno podkreślam, o kontekst samej gdańskiej tragedii, ale szerszy, związany z rezygnacją przez PiS z silnego akcentowania własnej agendy, taką zadziwiającą potulność, czasami wtórność – czytamy w felietonie Michała Karnowskiego.

Dziennikarz wprost stwierdza, że jedyna droga, którą powinien podążać obóz rządzący jest tożsama z tym, co rząd Orbana robi na Węgrzech. Wiążę się to oczywiście z wielkimi przejęciami najważniejszych spółek, przedsiębiorstw i mediów.

– Niestety, prawda jest taka, że we współczesnej Europie innej drogi niż węgierska (własny język, własna agenda, kumulowanie zasobów) dla obozu prawicowego nie ma – stwierdził.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Franciszek ma się czego bać! Ciężkie oskarżenia nie przejdą bez echa

Karnowski zauważa, że ekipa Jarosława Kaczyńskiego powinna obecnie przystąpić do „drugiego etapu”. Co to oznacza, przede wszystkim trzymanie się żelaznego elektoratu, a co za tym idzie powrotu do zdecydowanie bardziej zaostrzonej polityki.

– Ale przed nami etap drugi: zbliżającej się ofensywie Partii Wielkiej Zemsty trzeba przeciwstawić autentyzm, dynamizm, jedność i ten program, który przyniósł sukces w roku 2015. Inaczej mówiąc: trzeba oprzeć się na tych zdroworozsądkowych pokładach społecznych, które chcą naprawy państwa, chcą obrony świata polskich wartości, a nie bezsensownie umizgiwać się do tych części klas średnich, które niczym takim nie były i nie są zainteresowane – podsumowuje współtwórca tygodnika Sieci.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Grochal do Kurskiego: Gdyby miał pan odrobinę przyzwoitości, podałby się pan do dymisji. Ale pan nie ma 
  2. Trybunał Konstytucyjny Przyłębskiej własnie pomógł Andrzejowi Dudzie. Wyplątali go z tarapatów 
  3. Ile zarabia Grażyna Torbicka? Zarobki dziennikarki przyprawią was o ZAWRÓT GŁOWY!
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem

 

Emerytura jak marzenie! Ci Polacy dostają z ZUS-u krocie