Niemcy hucznie obchodzą tegoroczny karnawał, choć na ulicach porządku pilnuje znacznie większa liczba policjantów. Na jednej z parad pojawiła się figura symbolizująca Polskę, która ma być pod butem Jarosława Kaczyńskiego w mundurze.

Figura pojawiła się podczas poniedziałkowej parady w Duesseldorfie. Niemcy wyśmiewali wizerunek pobitej i zapłakanej kobiety, która symbolizowała Polskę. Butem do ziemi przyciskał ją Jarosław Kaczyński w mundurze i okularach. Obok stoi odbiornik Radia Maryja.

Polityczne figury zdominowały paradę. Dostało się również Angeli Merkel, którą zalewa „fala uchodźców”, Donaldowi Trumpowi, który wydziera Statuę Wolności oraz prezydentowi Turcji Tayyipowi Erdoganowi, który spożywa alkohol w towarzystwie bojowników z Państwa Islamskiego.

Parady są nieodłączną częścią końcówki niemieckiego karnawału. Ostatni poniedziałek nosi tradycyjną nazwę Rosenmontag. Figury, między innymi ta symbolizująca Polskę, są tworami artysty Jacquesa Tilly’ego, który regularnie w satyryczny sposób komentuje wydarzenia polityczne. New York Times nazywa Tilly’ego mistrzem satyry.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: TVN24

...

Zobacz również