Dla chrześcijan dzień chrztu jest jest jednym z najważniejszych dni w życiu, któremu towarzyszą długie przygotowania. Czy karmienie piersią, które jest naturalnym procesem, jest stosowne w trakcie tego wydarzenia? Jak się okazuje, na pewno nie dla wszystkich.

Podczas chrztu w jednej z warszawskich parafii matka dziecka zauważyła, że jej dziecko płacze i marudzi. Szybko domyśliła się, że maluch jest głodny. Warto wspomnieć, że przed ceremonią jeden z księży powiedział matce, że w razie potrzeby będzie mogła nakarmić dziecko w kościelnej zakrystii. Przebywająca w tym pomieszczeniu kobieta karmiła dziecko, co nie przeszkadzało przechodzącej zakonnic oraz kościelnemu.

Karmienie piersią niestosowne?

Na siedzącą kobietę zwrócił jednak uwagę ksiądz, który akurat przechodził. Wyprosił on matkę i powiedział, że takie rzeczy powinno się robić w toalecie.

– Poczułam się upokorzona, bo siadłam z boku i miałam specjalną sukienkę do karmienia – tak zdarzenie komentowała matka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwa

O tej historii jest już dość głośno w internecie. Wielu internautów uważa, że jest to naturalna czynność i nie ma w niej nic zdrożnego. Dodają również w swoich wpisach, że matka nie powinna być szykanowana w dniu, w którym jej dziecko staje się „dzieckiem Bożym”. Możemy przeczytać również wpisy innych matek, które mówią, że nigdy nie spotkały się z takimi zachowaniami. Słyszały wręcz od duchownych, że jest to najpiękniejszy widok na świecie.

Czy kościelna toaleta to aby na pewno miejsce, w którym można karmić niemowlę? W toalecie znajduje się pełno zarazków, przewija się przez nią bardzo dużo osób. Czy bezpieczniejszym, a co najważniejsze spokojniejszym, miejscem nie jest zakrystia? Warto zwrócić również uwagę na fakt, że kobieta otrzymała od księdza informację, że w nagłych przypadkach będzie mogła skorzystać z zakrystii. Jeżeli księdzu przeszkadzała karmiąca mama w zakrystii, powinien on wyznaczyć odpowiednie miejsce w kościele, gdzie kobieta mogłaby w spokoju nakarmić dziecko. Takim miejscem na pewno nie jest toaleta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe słowa papieża Franciszka o seksie. „To nie grzech”
  2. Ksiądz był oskarżony o pedofilię. Kara? Przeniesienie do klasztoru
  3. Ksiądz nagrywał nagie dzieci w przymierzalniach! Nie uwierzycie, gdzie ukrył kamerę

8 faktów, których o. Rydzyk woli nie ujawniać [ZDJĘCIA]

Zobacz również