Umierała w zapomnieniu za granicą. Karin Stanek zmarła na chorobę, która może dotknąć każdego z nas

Umierała w zapomnieniu za granicą. Karin Stanek zmarła na chorobę, która może dotknąć każdego z nas Źródło: Wikimedia Commons/WFDiF

Karin Stanek w trakcie swojej kariery śpiewała utwory, które potem nuciły setki tysięcy Polaków. Choć w ten sposób zapisała się w historii muzyki, to gdy umierała, mało kto o niej pamiętał.

Karin Stanek była w swoim najlepszym okresie kariery prawdziwą gwiazdą polskiej estrady. Niestety, później jej kariera potoczyła się w nie najlepszym kierunku. Wyjechała za granicę, po czym została zupełnie zapomniana na rynku muzycznym. Zmarła na bardzo popularną chorobę.

Karin Stanek nie miała łatwo w dzieciństwie. Dużo pracowała na swój sukces

Artystka miała niezwykle trudne dzieciństwo. Mieszkała w Bytomiu jedynie z matką i piątką rodzeństwa, ledwo wiązali koniec z końcem. Jeszcze jako nastolatka pracowała, kłamiąc na temat swojego wieku, żeby dostać pracę. W 1962 roku za namową chłopaka zgłosiła się na casting do zespołu Czerwono-Czarni.

Karin Stanek śpiewała i grała na gitarze, a swoim talentem szybko oczarowała zespół. Ruszyła z zespołem w trasę koncertową, wiedząc, że stanęła przed życiową szansą. Wraz z kolejnymi latami w show-biznesie zaczynała zarabiać coraz więcej. Zaczęła przesyłać swoje pieniądze rodzinie, aby pomóc im się utrzymać.

Karin Stanek umarła w zapomnieniu na popularną chorobę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo pozytywnego przyjęcia ze strony publiczności nie przypadła do gustu recenzentom. Zaczęła pracować nad sobą, skończyła maturę, zamykając usta krytykom. Hity takie jak "Chłopiec z gitarą", "Malowana lala", czy "Jedziemy autostopem" sprawiły, że stała się gwiazdą dużego formatu. W 1969 roku odeszła od Czerwono-Czarnych i zdecydowała się na występy solowe. Niestety, to pogrzebało jej karierę.

Dzisiaj grzeje: 1. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
2. Pierwsze podejrzenie zakażeniem koronawirusem w Polsce

1981 złożyła wniosek o niemieckie obywatelstwo, ze względu na jej rodzinę, która uciekła z Polski Ludowej za zachodnią granicę. Do Polski już nigdy nie wróciła na stałe, pojawiała się jedynie na krótsze okresy (koncert w 1991 roku). W 2007 roku zaczęło być z nią coraz gorzej, a w 2011 roku przekazano wyjątkowo złe informacje - Karin Stanek zmarła z powodu zapalenia płuc. Z chorobą walczyła przez kilka tygodni, ale dla osłabionego organizmu 68-latki było to zbyt wiele.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  3. Mięso na rosół kupujesz w supermarkecie? Robisz największy błąd, specjaliści załamują ręce
  4. Straszne, ministrant odebrał sobie życie. Mieszkańcy polskiej miejscowości nie mogą się pozbierać
  5. Sprawa jest załatwiana po cichu, nikt nie miał pojęcia. Wypłynęły nowe fakty o Agnieszce Woźniak-Starak

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News