Grał Kargula. Przewidział datę swojej śmierci

Grał Kargula. Przewidział datę swojej śmierci

"Sami swoi" to komedia, która niezmiennie bawi wiele pokoleń Polaków. Kultowe postacie Kargula i Pawlaka na stałe wryły się w naszą kulturę. Mało kto jednak wie, że aktor, który w filmie występował jako Kargul przewidział datę swojej śmierci.

Władysław Hańcza, Kargul z "Samych swoich" był aktorem niezwykle utalentowanym. Prywatnie artysta był mężem aktorki Heleny Chanieckiej. Mało kto wie, że Hańcza doskonale wiedział kiedy umrze... Pierwszym trudnym momentem życia Władysława Hańczy, była śmierć jego syna, Władysława Juniora. Hańcza przez lata nie utrzymywał z synem kontaktu i jego nagła śmierć zupełnie go załamała. Wyrzucał sobie, że był złym ojcem i zupełnie nie potrafił poradzić sobie z wyrzutami sumienia.

Filmowy Kargul nie miał łatwego życia

W 1977 roku filmowy Kargul wybrał się ze swoją drugą żoną - Barbarą Ludwiżanką na wakacje na Sycylię. Będąc tam bardzo źle się poczuł. Co prawda natychmiast trafił do szpitala, ale niewiele to pomogło. Hańcza nawet nie liczył na wyzdrowienie, a to dlatego, że doskonale wiedział, kiedy dokładnie umrze. Niegdyś bowiem wróżka przepowiedziała mu, że odejdzie mając 72 lata. Dokładanie tak się stało. Na pewno niełatwo żyło mu się ze świadomością tego, kiedy dokładnie umrze. Aktor jest pochowany na Starych Powązkach w Warszawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Fani Anny Muchy przerażeni. Co się stało z jej twarzą?
  2. Doda zostanie matką?! W internecie zawrzało! (FOTO)
  3. Polska aktorka popełniła samobójstwo. O wszystkim opowiedziała jej przyjaciółka
Źródło: fakt.pl   Następny artykuł