karetka pogotowia dyspozytor wypowiedź nagrania
istockphoto.com huettenhoelscher
Joanna Szwalikowska - 5 Listopada 2020

Wyciekły nagrania z polskich karetek. Wypowiedź dyspozytora jest druzgocąca, bardzo przykre

W karetkach pogotowia dzieją się szokujące rzeczy. Właśnie światło dzienne ujrzały szokujące nagrania. Wypowiedź dyspozytora jest wręcz nieludzka.

W karetkach pogotowia zarejestrowane zostały szokujące nagrania z wypowiedziami ratowników. Ujawnione zapisy szybko obiegły sieć. Wypowiedź dyspozytora jest nieludzka.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Co dzieje się w polskich karetkach pogotowia? Szokujące nagrania obiegły sieć

Sytuacja w szpitalach z każdym dniem staje się coraz gorsza. W mediach pojawiły się szokujące nagrania, na których zapisano rozmowy ratowników. Ukazują one brutalną prawdę o tym, co dzieje się z osobami chorymi w kraju. Dramatyczne doniesienia.

W wielu placówkach brakuje tlenu dla pacjentów zakażonych koronawirusem, ratownicy karetek z kolei są zmuszeni zostawić pacjenta w szpitalu, pomimo iż nie ma dla niego miejsca a lekarze odmawiają przyjęcia na oddział.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie nowych zachorowań w kraju, w ciągu ostatniej doby potwierdzono 27 143 zakażenia koronawirusem. Tymczasem sytuacja w polskich szpitalach jest dramatyczna. Do szokujących nagrań udało się dotrzeć reporterom tvn24.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Nowe nagrania pochodzą z 1 oraz 2 listopada. Zostały one zarejestrowane w stolicy, nie wiadomo jednak, o które placówki dokładnie chodzi. Jednoznacznym wnioskiem jest jednak to, że sytuacja jest krytyczna.

- W tym momencie jestem po rozmowie z lekarzem dyżurnym szpitala na Banacha. Powiedział, że nie ma możliwości, żeby w ogóle nas przyjął z naszym pacjentem, który wymaga tlenoterapii. I żebyśmy szukali gdzie indziej miejsca. Co mamy dalej robić? - pyta zrozpaczony ratownik na jednym z nagrań.

- Mają worek ambu (tj. podręczny zestaw do resuscytacji i wentylacji oddechowej - red.) i niech sobie radzą. A jak nie, niech pacjentka umrze na podjeździe. Może w końcu się prokurator zainteresuje tym - odpowiedział dyspozytor, którego słowa są niewiarygodnie brutalne.

- Posłuchaj, tutaj na Stępińskiej jest awantura, ja nie mam gdzie pacjentki z dusznością posadzić. Ona w ogóle powinna być na łóżku. Tu nie ma łóżka wolnego. A… Nie ma dostępu do tlenu. Co ja mam zrobić z tą pacjentką? Przecież nie posadzę jej na krześle bez tlenu, bo oni powiedzieli, że i tak jej nie przyjmą - słyszymy na kolejnym z nagrań. Odpowiedź dyspozytora mrozi krew w żyłach.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Narodowa kwarantanna? Drastyczne obostrzenia w Polsce. Premier zabrał głos

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

- Tak trzeba będzie zrobić. Posadzić i tyle. (...) Zostawić pacjenta, najwyżej umrze. Może źle to powiedziałem, brzydko. Najwyżej umrze w szpitalu. Decyzja WKRM-u (Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego, podległy wojewodzie - red.) jest taka, że pacjent zostaje - odpowiedział.

Odpowiedź ratownika jest brutalna oraz nieludzka, ukazuje jednak, w jak dramatycznym stanie znajdują się już szpitale w całej Polsce. Ratownicy pozostają bezsilni wobec sytuacji. Są zmuszeni zostawiać ludzi w szpitalach, który, brakuje tlenu i nie są one w stanie zapewnić należytej opieki chorym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na 30 metrach kwadratowych mieszkały 164 psy. Szczegóły są porażające
  2. Majątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemię
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Atrakcje na Marsie. Miejsca, które przyszli turyści będą zwiedzać na Czerwonej Planecie
  7. 26-letni Joe Biden wywołał zachwyt na całym świecie. Internauci nie mogą oderwać wzroku od zdjęcia z młodości
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN24, Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News