Kardynał Dziwisz w oczach bliskich
LUKASZ GAGULSKI/East News
Irmina Jach - 26 Listopada 2020

Bratanek Dziwisza zabrał głos ws. tuszowania pedofilii przez kardynała. Jego oświadczenie wprawia w osłupienie

Kardynał Dziwisz znalazł się w centrum zainteresowania mediów po emisji reportażu Marcina Gutowskiego "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza", z którego wynika, że hierarcha brał udział w tuszowaniu skandali pedofilskich w kościele. Nie wszyscy dają wiarę zarzutom kierowanym w stronę osobistego sekretarza Jana Pawła II. Bratanek duchownego stoi murem za swoim wujem. Jego słowa wprawiają w osłupienie.

Kardynał Dziwisz i Jan Paweł II - według raportu opublikowanego przez Watykan - wiedzieli o sprawie kardynała Theodore'a McCarricka, który przez wiele lat dopuszczał się molestowania seksualnego nieletnich. Polscy duchowni mieli dopuszczać się tuszowania tych skandalicznych procederów. Stanisław Dziwisz nie przyznaje się do winy. Bronią go także członkowie rodziny.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Kardynał Dziwisz nie przyznaje się do winy

Bratanek kardynała Dziwisza, Andrzej Dziwisz, jest wójtem gminy Raba Wyżna na Podhalu. Podobnie jak inni mieszkańcy miejscowości, w której urodził się duchowny, nie wierzy w jego winę. Mimo że zarzuty wobec kardynała są bardzo mocne, członkowie społeczności są przekonani, że nie mógłby on dopuścić się tak bestialskich czynów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Co ciekawe, cała gmina przychylna Stanisławowi Dziwiszowi jest zarządzana przez jego krewnych. W związku z tym osoby, które mają negatywne zdanie na temat hierarchy, rzadko decydują się na publiczne wypowiedzi. Krytyka kierowana w stronę kardynała mogłaby spotkać się z nieprzychylnością sąsiadów.

- Ludzie boją się mówić. To jest cała klika. "Dziwiszki" w gminie swoich powciągali - mówił jeden z mieszkańców w materiale przygotowanym przez portal Wirtualna Polska.

Bratanek kardynała Dziwisza przez dłuższy czas odmawiał zabrania głosu w sprawie oskarżeń wobec wuja. Włodarz Raby Wyżnej uważa, że jego krewny jest ofiarą bezpodstawnej nagonki, która ma na celu zniszczenie jego dobrego imienia. Twierdzi, że rozmawiał z duchownym na temat oskarżeń.

- Ksiądz kardynał przyjeżdża do Raby Wyżnej, jest czasem gościem w domu rodzinnym. Rozmawiałem z nim nie telefonicznie, ale osobiście. Przysłuchiwałem się z uwagą jego wypowiedziom i uważam, że mówi prawdę, a to, co media podają, jest na niego ogólną nagonką. Skoro kardynałowi nie dają wiary, to komu będą wierzyć? - skwitował Andrzej Dziwisz w rozmowie z dziennikarzem Super Expressu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
  2. Leon Niemczyk nie żyje. Jego ostatnie chwile były wstrząsające, zmarł w samotności we własnym mieszkaniu
  3. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu

Adam Dziwisz nie ma wątpliwości, że kardynał Dziwisz nie dopuścił się żadnych nadużyć i należy mu się szacunek, wsparcie oraz zaufanie. Wypowiedzi wójta wprawiają w osłupienie.

- Te zarzuty są niezasadne. Wspieram księdza kardynała. Rozmawiałem z nim na ten temat. Są siły w Polsce, żeby dyskredytować w oczach społeczności Polskiej i całego świata osobę księdza kardynała i pewnie osobę Jana Pawła II. Uważam, że jest nagonka na księdza kardynała - mówił przed kilkoma tygodniami.

Mimo że wójt Raby Wyżnej wypowiada się na temat kardynała Dziwisza bardzo pozytywnie, nie ma wątpliwości, iż stawiane mu zarzuty to sprawa, która wymaga wyjaśnienia. Można domyślać się, że Adam Dziwisz opowiada się po stronie duchownego ze względu na sympatię, więzi rodzinne i sentyment, co utrudnia zachowanie obiektywizmu.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Pojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusem
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Ideał dla dużych i małych fanów słodkości. Ciasto bez pieczenia Kinder Country wygra z innymi deserami
  7. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska/Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News