Kardynał Dziwisz
GABRIEL BOUYS
Monika Majko - 25 Listopada 2020

Były jezuita ujawnił sekrety kard. Dziwisza i Jana Pawła II. Mówi o ogromnych kwotach pieniędzy i zadziwiających powiązaniach

Kardynał Dziwisz miał przyjmować ogromne pieniądze za organizację prywatnych spotkań u Jana Pawła II. Były jezuita wyjawił całą prawdę o tym, co działo się w Watykanie za rządów Jana Pawła II. Słowa profesora Stanisława Obirka wstrząsnęły wiernymi.

Kardynał Dziwisz był osobistym sekretarzem oraz długoletnim przyjacielem Jana Pawła II, przy którego boku stał do samej śmierci. Okazuje się, że pozycja ta mogła przynieść mu ogromne korzyści, nie tylko duchowe, ale przede wszystkim materialne. Były jezuita wyjawił całą prawdę, padły ogromne kwoty.

Kardynał Dziwisz przez wiele lat towarzyszył polskiemu papieżowi w Watykanie

Reportaż stacji TVN "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" wywołał w Polsce ogromny skandal. Autor dokumentu wskazuje, że kardynał Stanisław Dziwisz miał pomagać w procederze tuszowania pedofilii w Kościele Katolickim, a także pobierać ogromne pieniądze, za organizację prywatnych spotkań z Janem Pawłem II.

– Nigdy, powtarzam – nigdy nie przyjąłem pieniędzy w zamian za udział w mszach świętych; nigdy – podkreślam, nigdy nie dostałem pieniędzy, by ukrywać czyny czy fakty przeznaczone dla uwagi Ojca Świętego; nigdy i jeszcze raz nigdy nie wspierałem osób niegodnych w zamian za datki wpisane w jakąś perwersyjną logikę wymiany – zaprzeczał kategorycznie kard. Dziwisz.

Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarłŚwierzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarłCzytaj dalej

Niestety, ostre zaprzeczenia kardynała Dziwisza nie pokrywają się ze świadectwem innych świadków tych zdarzeń. Głos w sprawie zabrał były jezuita Stanisław Obirek, który wyjawił prawdę o kontaktach Jana Pawła II, kardynała Dziwisza oraz kardynała McCarrick'a, również wspomnianego w reportażu "Don Stanislao" w kontekście pedofilii oraz ogromnych łapówek.

– W Polsce pieniądze od razu kojarzą się z korupcją, łapówkami i zaraz pojawia się ta gadka, że McCarrick koperty Dziwiszowi przywoził, więc go wszyscy kryli. Pewnie przywoził, on miał nieprawdopodobne wyczucie ludzkich słabości, zmysł manipulacji, ale nie o to w tym chodzi. Przedstawiał się jako podpora papiestwa, dużo pisze o tym w swoich listach, że pomoże uratować Watykan w trudnym czasie – mówił prof. Obirek w rozmowie z portalem gazeta.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Kardynał Dziwisz miał możliwość otrzymywania ogromnych pieniędzy za organizowanie spotkań z Janem Pawłem II?

Były duchowny wyznał, co Watykańscy zwierzchnicy widzieli w kontrowersyjnej postaci amerykańskiego kardynała Theodore'a McCorrick'a, który oskarżany jest o molestowanie seksualne nieletnich.

Skuteczność. Mówiąc językiem biznesowo-korporacyjnym: on dowoził wyniki. Był człowiekiem niezwykle obrotnym, chociaż nie, to za mało powiedziane - był geniuszem, umiał otwierać serca i sakiewki katolickiego ludu. I były to sumy przyprawiające o zawrót głowy. Setki milionów dolarów, pół miliarda dolarów, takie kwoty gromadził w akcjach charytatywno-kościelnych w USA – wyznał Stanisław Obirek.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wielkie zmiany dla emerytów już od 1 grudnia. ZUS może zmniejszyć lub zawiesić wypłaty
  2. Minister zdrowia przekazał smutną wiadomość dla wielu rodzin. Chodzi o ferie
  3. Ministerstwo przekazało kluczowe informacje dla wszystkich Polaków. Każdy musi się podporządkować

Prof. Obirek ujawnił, że Karol Wojtyła i kard. McCarrick poznali się w 1976 roku w Filadelfii na Kongresie Eucharystycznym i od razu bardzo się polubili. Były jezuita opowiedział również o tym, jakim papieżem był Jan Paweł II i jaką drogę obrał, kiedy w 1978 roku został wybrany na głowę Kościoła Katolickiego.

– Jako szef był twardy w kontrolowaniu własnego personelu i strasznie wrażliwy na jakąkolwiek krytykę. Nieprawdopodobnie pamiętliwy. Wymuszał posłuch, żeby utrzymać w kościele konserwatywną doktrynę. Jak tylko został papieżem w 1978 roku, to już po paru miesiącach mnóstwo energii skierował na ściganie Hansa Künga, który dla mojego pokolenia był gwiazdą otwartej teologii katolickiej. Studiowałem wtedy filozofię u jezuitów w Krakowie i strasznie mnie to zdołowało. Künga pozbawiono prawa nauczania teologii w grudniu 1979 roku – powiedział prof. Stanisław Obirek.

– Niech pan spojrzy na stu kilkudziesięciu polskich biskupów. Proszę mi wskazać jakąś charyzmatyczną postać, która się wyróżnia w jakiejkolwiek dziedzinie. Czy któryś z nich powie coś ważnego, napisze coś interesującego? Cokolwiek? Tak zostali wytresowani. Mamy tu prosty efekt kilkudziesięciu lat kościoła kształtowanego przez Wojtyłę, Dziwisza, Kowalczyka, Glempa, Gulbinowicza, Głódzia. Mamy całą galerię postaci, których jedynym atutem była bezgraniczna wierność, oddanie i podziw dla Wojtyły. Plus obsesja na punkcie moralności dla innych – dodał prof. Obirek.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Nagła konferencja premiera i ministra zdrowia. Wystosowali pilny apel do ozdrowieńców, będą spore korzyści za oddanie osocza
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Kolosalny błąd w liczeniu zakażonych w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało prawidłową liczbę
  4. Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitala
  5. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje trzech księży, wszyscy zmarli w niedzielę
  6. Gołąbki bez zawijania w banalnie prostym wydaniu. Danie dla całej rodziny zrobisz w mniej niż godzinę, co za receptura
  7. Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policja
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News