kardynał Dziwisz tajemnica rodzinna wieś
AFP EAST NEWS
Joanna Szwalikowska - 14 Listopada 2020

Mieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicę

Kardynał Dziwisz jest doskonale znaną postacią wśród mieszkańców swojej rodzinnej miejscowości. Zdecydowali się oni zdradzić pewną tajemnicę duchownego oraz jego rodziny.

Kardynał Dziwisz znalazł się w centrum zainteresowania mediów po publikacji reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" oraz raportu opublikowanego przez Watykan. Jak wynika z dokumentów, zarówno Jan Paweł II, jak i Stanisław Dziwisz mieli wiedzieć o sferach pedofilskich w kościele oraz zajmować się ich tuszowaniem.

Niebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robiNiebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robiCzytaj dalej

Jakie tajemnice skrywa kardynał Dziwisz? Mieszkańcy rodzinnej wsi duchownego zdecydowali się o nim opowiedzieć

Kardynał Stanisław Dziwisz, który obecnie jest na ustach całej Polski, urodził się w Rabie Wyżnej, niewielkiej wsi na Podhalu. Wszyscy mieszkańcy tej małej miejscowości doskonale znają duchownego oraz jego rodzinę. To właśnie dlatego wielu z nich zdecydowało się mówić anonimowo.

Redakcja "Faktu" postanowiła udać się do rodzinnej miejscowości kardynała i zapytać jej mieszkańców o to, co myślą na temat dokumentu oraz samego duchownego. Czy, ich zdaniem, to możliwe, że Stanisław Dziwisz zajmował się tuszowaniem spraw pedofilii w kościele?

Wszyscy mieszkańcy okazali się bardzo zainteresowani tematem. Większość deklarowała jednak, że nie wierzy w to, aby duchowny uczestniczył w procederze pedofilskim, inni wydawali się wyraźnie źli na duchownego, zarzucając mu rzucenie cienia na postać Jana Pawła II. Młodsi mieli natomiast wskazywać na to, iż temat kardynała poróżnił starsze pokolenia domowników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Widziałam fragmenty reportażu w telewizji. Wiem, że nie byłby zdolny do rzeczy, które tam pokazano. Poznałam go osobiście, gdy byłam młodsza. Ksiądz Dziwisz jest przyjacielem mojego dziadka i wiele razy nam pomógł - mówiła w rozmowie z "Faktem" 18-letnia Paulina.

Wiele osób opowiada się po stronie kardynała, twierdząc, iż doskonale znają "Stasia" i nie byłby on w stanie dopuścić się takich czynów. Nie ma jednak wątpliwości, iż jest to sprawa, która wymaga wyjaśnienia, co też podkreśliła jedna z rozmówczyń.

- Oglądałam fragmenty reportażu. Moim zdaniem wszystko, co w nim pokazano, musi zostać wyjaśnione. Jeśli kardynał dopuścił się takich rzeczy, to powinien ponieść konsekwencje. W domu rodzinnym nie rozmawiamy o tej sprawie. Moi rodzice cenią kardynała i nie wierzą, że byłby zdolny do takich rzeczy - mówiła "Faktowi" 35-letnia Joanna.

Choć mieszkańcy chętnie wyrażali swoje opinie na temat duchownego, prosili o to, aby redakcja nie publikowała ich nazwisk. Skąd ta prośba? Jak się okazuje, cała gmina jest zarządzana przez rodzinę kardynała.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2.Cezary Pazura ujawnił zarobki aktorów, padły konkretne kwoty. ”Teraz jest COVID, więc jest dwa razy mniej”

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

- Dziwisz jest tutaj personą, a gminą rządzi jego bratanek. W gminie zresztą pracuje cała ich rodzina - wyjaśnił pracownik jednej z instytucji, który pilnował porządku. Mieszkańcy woleli więc zachować anonimowość, wypowiadając się na temat duchownego. Film wyemitowany przez TVN wywołał ogromną burzę w mediach. Autor filmu, Marcin Gutowski, zdecydował się powiedzieć "Faktowi", dlaczego zdecydował się na podjęcie tak trudnego tematu.

- Kardynał Dziwisz to autorytet dla wielu Polaków, a jednocześnie człowiek, wokół którego pojawiały się od lat różne plotki, niejasności, one też docierały do mnie. Uznaliśmy, że to najwyższy czas, by przełamać milczenie i spróbować zadać kardynałowi pytania, które zadają mu na świecie już od lat - powiedział Gutowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Ciasto nie bez powodu nazywane "Szczęściem", smakuje jak czysta radość. Wykonanie jest banalnie proste, a efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania
  7. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News