Kardynał Dziwisz wydał oświadczenie
LUKASZ GAGULSKI/East News
Monika Majko - 9 Listopada 2020

TVN ujawnił skandaliczne fakty. Kardynał Dziwisz wydał właśnie nadzwyczajne oświadczenie

Kardynał Dziwisz wydał oficjalne oświadczenie w sprawie szokujących faktów, które ujawnili dziennikarze stacji TVN.

Kardynał Dziwisz stanowczo zareagował na medialne doniesienia, wieloletni osobisty sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II, wydał specjalne oświadczenie w sprawie faktów, ujawnionych przez twórców dokumentu "Don Stanislao. Prawdziwa twarz kardynała Dziwisza".

Kardynał Dziwisz wydał oficjalne oświadczenie

Niedawno premierę w sieci miał film dokumentalny stacji TVN 24 "Don Stanislao. Prawdziwa twarz kardynała Dziwisza", w którym przedstawiono dokumenty, relacje i rozmowy, wskazujące, że kardynał Stanisław Dziwisz był zaangażowany m.in. w tuszowanie nadużyć seksualnych przez księży na całym świecie.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Legendarny wieloletni osobisty sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II, wydał w sprawie medialnych doniesień oficjalne oświadczenie. Kardynał Dziwisz ponownie zwrócił się z propozycją, by niezależna komisja zbadała kwestie poruszane w filmie.

- Ponawiam propozycję, by sprawami oceny działań podjętych przez stronę kościelną w kwestiach poruszanych w filmie TVN24 "Don Stanislao" zajęła się niezależna komisja – apeluje kardynał Dziwisz w oświadczeniu przekazanym PAP.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Kardynał Dziwisz jest oskarżany o tuszowanie nadużyć seksualnych przez księży

Duchowny zadeklarował pełną gotowość do współpracy z taką komisją w celu wyjaśnienia wszelkich zarzutów, które są kierowane w jego stronę w dokumencie, przygotowanym przez reportera Marcina Gutowskiego.

- Zależy mi na transparentnym wyjaśnieniu tych spraw. Nie chodzi o wybielanie lub ukrywanie ewentualnych zaniedbań, ale o rzetelne przedstawienie faktów - zaznaczył kardynał.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Zamykają siłownie na stałe. Wszystko przez koronawirusa, znana sieć złożyła wniosek o upadłość

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Kardynał Dziwisz podkreślił w swoim oświadczeniu również to, że "dobro pokrzywdzonych jest wartością nadrzędną. Dzieci i młodzież nie mogą już nigdy doznać w Kościele krzywd, które miały miejsce w przeszłości".

Głównym tematem filmu dokumentalnego stacji TVN 24 są skandale seksualne w Kościele Katolickim, ale również branie łapówek za organizowanie prywatnych audiencji oraz handel kościelnymi urzędami. To zapis rozmów przeprowadzonych z ofiarami księży pedofili, a także osobami, które badają tę sprawę zarówno w Polsce, jak i za granicą.

- Kardynał miał ogromną wiedzę i nic z nią nie zrobił, księża, którzy byli oskarżeni o pedofilię nie zostali odsunięci od pracy, jakby się nic nie stało - komentuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wierna suczka nagle podeszła do trumny właściciela. Żona zmarłego nie mogła uwierzyć
  3. Robert Lewandowski spełnił największe marzenie. Dostał „Złotą Piłkę”, pomógł mu polski gwiazdor (FOTO)
  4. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  5. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  6. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  7. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety
  8. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: WP/Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News