Kardynał powiedział, co myśli o pedofilii w Kościele. Niewyobrażalny skandal

Kardynał powiedział, co myśli o pedofilii w Kościele. Niewyobrażalny skandal

Kardynał Walter Brandmüller postanowił podsumować problematykę pedofilii w Kościele. Okazuje się, że w miniony piątek wygłosił kontrowersyjną definicję molestowania seksualnego. Światowe media komentują brutalne wystąpienie.

Kardynał Walter Brandmüller w miniony piątek postanowił się wypowiedzieć na temat kondycji niemieckiego Kościoła. Zauważył, że pedofilia wśród kleru nie różni się od wynaturzeń w społeczeństwie. Jednak nie była to jedyna problematyczna definicja duchownego.

Co kardynał Walter Brandmüller powiedział o pedofilii? Zaskakująca odpowiedź na temat homoseksualizmu

Raport, który opublikowano w Niemczech miał podsumować wynaturzenia związane z molestowaniem przez księży. Od 1946 roku do 2014 roku zanotowano więcej niż 3600 przypadków wykorzystywania seksualnego. W ocenie niemieckiego duchownego liczby nie są przerażające, a sprawa rozdmuchana. Innym, zaskakującym spostrzeżeniem mężczyzny okazało się zwrócenie uwagi na genezę problemu. Otóż duchowny wskazuje, że za pedofilię w Kościele odpowiedzialni nie są księża, którzy się jej dopuszczają, ale homoseksualizm. Duchowny podkreślił także, że społeczeństwo, dyskutujące o problemie zapomniało wskazać, że aż 80 procent przypadków to wykorzystanie młodych chłopców, którzy już nie są dziećmi. W ciągu ostatnich tygodni, Papież Franciszek zwracał się do rozmaitych krajów z prośbą o rozwiązanie problemu pedofilii. Wysłał także specjalny list do amerykańskich biskupów, w którym podkreślił, że ci powinni zwracać uwagę na wszelkie doniesienia o niepokojących zachowaniach. Duchowny zapowiedział, że ukrywanie spraw, problemu nie rozwiąże.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obrzydliwe słowa kardynała

Niemiecki kardynał jest jednym z największych przeciwników Papieża Franciszka. Krytykuje jego działania i publicznie mówi o tym, w jaki sposób nie zgadza się z głową Kościoła. Zaskakująco stwierdza, że homoseksualizm może być formą wytłumaczenia wszelkich aktów wynaturzeń seksualnych. W 2016 roku kardynał Brandmüller zaatakował Franciszka, prosząc o wyjaśnienie niektórych zasad moralnych i teologicznych, które w ocenie niemieckiego duchownego miały mieć wpływ na wizerunek Kościoła. Watykan nigdy się do tych pytań nie odniósł, lekceważąc żądania kontrowersyjnego księdza. Niepierwszy raz próbował wpłynąć na opinię publiczną. Niepierwszy raz stanął w ogniu krytyki. Okazuje się, że media na całym świecie dziś piszą o dość absurdalnym porównaniu, sugerując, że Brandmüller zaatakował zarówno ofiary pedofilii, jak i osoby homoseksualne. Nie wiadomo jednak, czy wobec kardynała zostaną wyciągnięte konsekwencje.ZOBACZ TAKŻE:
  1. "Przestańcie błyszczeć własnym światłem". Papież Franciszek upomina księży
  2. Ile lat ma Benedykt XVI? Emerytowany papież wygląda teraz tak
  3. Wielka panika w Kościele, katolicy przerażeni! Papież Franciszek obiecał, że zniesie...
  4. Ile lat ma Barbara Kurdej-Szatan? Ta informacja totalnie was zaskoczy
  5. Grażyna Kulczyk z partnerem. Kim jest najbogatsza kobieta w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News