Rywal Khalidova tłumaczy się z hymnu Al Kaidy. "To wina KSW, wyznajemy tylko islam"

Rywal Khalidova tłumaczy się z hymnu Al Kaidy. "To wina KSW, wyznajemy tylko islam" Źródło: fot. youtube.com/mmanewspl

Jak informowaliśmy wcześniej, przeciwnik Mameda Khalidova - Aziz Karaolgu, wyszedł do ringu na ostatniej gali KSW w rytm hymnu terrorystycznej organizacji Al Kaidy. Wywołało to ogromny skandal i kontrowersje. Niemiecki zawodnik tureckiego pochodzenia postanowił odpowiedzieć na zarzuty o wspieranie terroryzmu.  

Piosenka, którą mogli usłyszeć wszyscy podczas prezentacji reprezentującego Niemcy tureckiego zawodnika na gali KSW35 to nic innego jak hymn „Naam Qati”, który uważany jest za hymn jednej z najbardziej znanych islamskich organizacji terrorystycznych – Al-Kaidy oraz używany przez terrorystów z ISIS jako „zaprawa do boju”.

ZOBACZ TAKŻE – Skandal na KSW. Rywal Khalidova wszedł do ringu przy hymnie Al-Kaidy (video)

Niemiecki zawodnik tureckiego pochodzenia postanowił odnieść się do zarzutów o wspieranie terroryzmu w specjalnym oświadczeniu jakie przesłał jednemu z portali sportowych.

 - Witajcie Polsko, witajcie fani KSW. Po pierwsze chcę wam podziękować za wsparcie podczas walki z Mamedem Khalidovem. To była dobra walka, a ja lubię walczyć i zrobiłem co potrafię dla Was i dla KSW. Chcę jedynie powiedzieć, że KSW popełniło duży błąd, użyli złej piosenki na moje wejście do klatki. Bo ja chciałem użyć tego samego utworu, którego użyłem w walce z Maiquelem Falcao. Możecie ją odnaleźć w internecie, a więc to nie jest moja pomyłka a KSW. To jest teraz powodem, dla którego ludzie mówią o zagrożeniu islamskim terroryzmem. Staram się jedynie być dobrą osobą, być dobrym ojcem rodziny. Mamed również jest dobrą osobą, tak jak ja, nie jest terrorystą. Wyznajemy jedynie Islam i nie popieramy terroryzmu. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy i chcę wrócić i walczyć ponownie w Polsce - tłumaczy się Karaoglu.

ZOBACZ TAKŻE - Internauci: „Khalidov śpiewał hymn Al-Kaidy.” Oceńcie sami! (video)

https://www.youtube.com/watch?v=yNzKESgANeY

ZOBACZ TAKŻE - Khalidov urażony reakcją kibiców. Ostre słowa

Oświadczenie wydała również Federacja KSW. Pełna treść poniżej.

 - Od 12 lat, odkąd zajmujemy się organizacją wydarzeń sportowych poświęconych sztukom walki, wierzymy, że powinny być one oparte na uniwersalnych, pozytywnych i wspólnych dla zawodników, kibiców i osób zaangażowanych w ich promocję wartościach, u podstaw których leży szacunek, wyłącznie sportowa rywalizacja i fair play. Jako organizacja mająca na celu ciągłe podnoszenie standardów związanych z mieszanymi sztukami walki, kategorycznie odcinamy się od wszelkich negatywnych i dyskryminujących przekazów, które przypisywane są kontrowersyjnej pieśni wyemitowanej na wejście zawodnika Aziza Karaoglu. Kilkunastoletnie doświadczenie nie ustrzegło nas przed zdarzeniem w skutek którego doszło do emisji kontrowersyjnej pieśni podczas piątkowej gali KSW. To dla nas trudna lekcja z której jako KSW wyciągniemy wnioski chcąc zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Jako organizacja o międzynarodowej reputacji podejmiemy natychmiastowe kroki mające na celu wzmocnienie kontroli związanej z monitoringiem treści pod kątem wszelkich przejawów dyskryminacji czy agresji. Będąc częścią świata sportu otwarcie potępiamy wszelkie przejawy mowy nienawiści i postaw dyskryminujących - czytamy w oświadczeniu KSW.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: kswmma.com / mmanewspl

Następny artykuł