Ofiar karambolu pod Szczecinem mogło być więcej. Pan Andriej wyciągał ludzi z płonących samochodów

Ofiar karambolu pod Szczecinem mogło być więcej. Pan Andriej wyciągał ludzi z płonących samochodów Źródło: Screen/Radio Szczecin

Karambol miał miejsce pod Szczecinem i brało w nim udział łącznie siedem samochodów. Niektóre pojazdy biorące udział w wypadku spłonęły, a na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej, a także helikopter ratowniczy. Wstrząsające wydarzenia obiegły media, lecz ofiar mogło być więcej. Bohaterski pan Andriej uratował życie ludziom przebywającym w płonących autach.

Karambol pod Szczecinem był wielką tragedią, życie tam straciło kilka osób, a wiele zostało rannych. W wypadku uczestniczyły 22 osoby, a w akcjach ratunkowych brał udział helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który niezwłocznie przybył na miejsce. Ofiar jednak mogło być znacznie więcej, gdyby nie bohaterskie zachowanie pana Andrieja, który mimo niebezpieczeństwa ruszył na pomoc poszkodowanym. 

Karambol pod Szczecinem. Są ofiary śmiertelne

Wczoraj po południu funkcjonariusze, a także służby ratunkowe otrzymały przerażające powiadomienie. Na zjeździe trasy S3 (w stronę Świnoujścia) doszło do dramatycznej kolizji, w której zginęło sześć osób. Poszkodowanych ratowało wielu ludzi, jednak do akcji jako pierwszy wkroczył Andriej, który zauważył pożar samochodów znajdujących się przed nim jeszcze zanim jednostki ratownicze dotarły na miejsce.

 - Z przodu jechała duża ciężarówka, a przed nią poruszały się inne samochody, ale ja nie widziałem ich dobrze zza ciężarówki. I nagle auto ciężarowe zaczęło hamować i jak zahamowało, to od razu pojawił się ogień. Wyszedłem z samochodu, wziąłem gaśnicę i podszedłem do jednego z aut z prawej strony. W środku były dwie kobiety i dwoje dzieci. Wyciągnęliśmy te osoby z samochodu (...) - wyznał dla "Radia Szczecin wstrząśnięty mężczyzna.

Tak bohaterska postawa jest wzorem do naśladowania - gdyby nie ten mężczyzna, ofiar mogłoby być o wiele więcej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Samochody, które zderzyły się w karambolu, od razu stanęły w ogniu. Zdjęcia z miejsca zdarzenia są przerażające i pokazują, jak tragiczna była sytuacja. Wiadomo, że z powodu wypadku ruch został na wiele godzin znacznie utrudniony. Powstał wielokilometrowy korek, a pojazdy wjeżdżające na S3 musiały zostać przekierowane przez funkcjonariuszy na jeden pas. 

Kierowca TIR-a, a także wielu innych, pozostałych uczestników wypadku, zostali przetransportowani do szpitala z poważnymi obrażeniami. Obecnie ich stan nie jest znany. Wiadomo, że jedna z kobiet uczestnicząca w wypadku doznała wielu złamań, ale jej stan określa się jako stabilny, choć nadal potrzebuje specjalistycznej opieki lekarskiej.

Uczestnicy tragedii zostaną wkrótce przesłuchani. Prokuratura chce ustalić, kto jest odpowiedzialny za zdarzenie. W tym momencie nie wiadomo, co spowodowało wypadek, w którym obrażenia doznały także dzieci.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Znany polski muzyk został po raz 11 ojcem! Nie uwierzycie ile lat ma najstarsze dziecko! To przechodzi ludzkie pojęcie
  2. Jak DZIŚ wygląda Krystyna Loska? Gdy ją zobaczycie... ZDĘBIEJECIE!
  3. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  4. Tragedia na zachodzie Polski. Na osiedlu rozegrał się dramat, mieszkańcy pobledli, gdy poznali szczegóły tej śmierci
  5. Julia Wieniawa nie miała litości dla młodszej Roksany Węgiel. Bardzo przykre i ostre słowa nt. jej ubioru i kariery
  6. Dramatyczne doniesienia TVP z Wrocławia. Ksiądz zaatakowany nożem w kościele

Źródło: Radio Szczecin

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News