Za brak jednej rzeczy grozi nawet 10.000 zł kary. Mogą sprawdzić w prosty sposób, lepiej się przygotować

Za brak jednej rzeczy grozi nawet 10.000 zł kary. Mogą sprawdzić w prosty sposób, lepiej się przygotować Źródło: Pixabay/radoslawczarnecki0

Kara finansowa może być konsekwencją pozornie błahego niedopatrzenia. To przewinienie łatwo sprawdzić i ukarać.

Przez epidemię koronawirusa zmienił się sposób funkcjonowania usług pocztowych. Dla zachowania zasad bezpieczeństwa pracownicy poczty unikają przekazywania listów i paczek adresatowi do rąk własnych. Ta zasada ma na celu ochronę zdrowia zarówno odbiorców, jak i listonoszów. Żeby poczta mogła zostać dostarczona, niezbędne jest posiadanie skrzynki pocztowej i umieszczenie jej na terenie posesji w sposób zgodny z przepisami pocztowymi. 

Zakup skrzynki jest ważny również w perspektywie korespondencyjnego głosowania. Korespondencyjne wybory prezydenckie to jeden z najszerzej dyskutowanych tematów w ostatnich miesiącach. Dziś wiemy, że głosowanie może mieć właśnie taką formę. Minister Szumowski mówił o tym, czy wybory zagrażają zdrowiu Polaków.

Żeby móc wziąć w nim udział, musimy posiadać skrzynkę, a brak tego przedmiotu może nas sporo kosztować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie te dwa czynniki znacząco przyczyniły się do podniesienia wyników sprzedaży produktów oferowanych przez Pocztę Polską, czym przedsiębiorstwo pochwaliło się na swoim profilu w social mediach.

- W kwietniu br. aż ośmiokrotnie wzrosła sprzedaż skrzynek pocztowych w porównaniu do kwietnia 2019 roku. Od 22 kwietnia listy polecone mogą być w związku z epidemią doręczane bezpośrednio do skrzynek pocztowych, a nie do rąk adresata – poinformowała Poczta Polska.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 20 maja obowiązuje nowy surowy zakaz. Dotknie kilka milionów Polaków

2. Wielki smutek w domu Marty Kaczyńskiej. Nastąpiło bolesne rozstanie

W domu jednorodzinnym skrzynka pocztowa powinna zostać zainstalowana w miejscu ogólnie dostępnym, natomiast w budynku liczącym co najmniej trzy lokale obowiązuje forma zespołu skrzynek, umieszczonych w ogólnodostępnej części - na przykład na klatce schodowej przy drzwiach wejściowych.

Kara finansowa może grozić osobom, które nie zdecydowały się na zakup skrzynki pocztowej. Niewielu odbiorców poczty jest tego świadomych. Prawo pocztowe przewiduje grzywnę w wysokości od 50 zł do nawet 10 000 zł - jak się okazuje, brak skrzynki pocztowej może słono kosztować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miał tysiące partnerów. Według specjalistów mógł być pacjentem zero epidemii AIDS
  2. Wiemy, co oznaczała cieszynka Roberta Lewandowskiego. Piękny gest, należą się oklaski
  3. Wybuch w bloku w centralnej Polsce. Służby przekazały smutne informacje
  4. Przełom w walce z koronawirusem? Testy szczepionki na ludziach zakończyły się sukcesem
  5. Od 1 czerwca zniesiony zostanie ważny zakaz. Wspaniała wiadomość dla wielu osób
  6. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach


Źródło: Wprost 
 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News