Kara finansowa
Pixabay/radoslawczarnecki0
Irmina Jach - 19 Maja 2020

Za brak jednej rzeczy grozi nawet 10.000 zł kary. Mogą sprawdzić w prosty sposób, lepiej się przygotować

Kara finansowa może być konsekwencją pozornie błahego niedopatrzenia. To przewinienie łatwo sprawdzić i ukarać.

Przez epidemię koronawirusa zmienił się sposób funkcjonowania usług pocztowych. Dla zachowania zasad bezpieczeństwa pracownicy poczty unikają przekazywania listów i paczek adresatowi do rąk własnych. Ta zasada ma na celu ochronę zdrowia zarówno odbiorców, jak i listonoszów. Żeby poczta mogła zostać dostarczona, niezbędne jest posiadanie skrzynki pocztowej i umieszczenie jej na terenie posesji w sposób zgodny z przepisami pocztowymi.

Noworodek pogrzebPogrzeb noworodka znalezionego w sortowni śmieci. Bardzo smutny widok, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Zakup skrzynki jest ważny również w perspektywie korespondencyjnego głosowania. Korespondencyjne wybory prezydenckie to jeden z najszerzej dyskutowanych tematów w ostatnich miesiącach. Dziś wiemy, że głosowanie może mieć właśnie taką formę. Minister Szumowski mówił o tym, czy wybory zagrażają zdrowiu Polaków.

Żeby móc wziąć w nim udział, musimy posiadać skrzynkę, a brak tego przedmiotu może nas sporo kosztować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ślub szokująca prawdaPoślubił miłość swojego życia. Podczas nocy poślubnej odkrył porażającą prawdę, jej wyznanie go zdruzgotałoCzytaj dalej

Właśnie te dwa czynniki znacząco przyczyniły się do podniesienia wyników sprzedaży produktów oferowanych przez Pocztę Polską, czym przedsiębiorstwo pochwaliło się na swoim profilu w social mediach.

- W kwietniu br. aż ośmiokrotnie wzrosła sprzedaż skrzynek pocztowych w porównaniu do kwietnia 2019 roku. Od 22 kwietnia listy polecone mogą być w związku z epidemią doręczane bezpośrednio do skrzynek pocztowych, a nie do rąk adresata – poinformowała Poczta Polska.

Dzisiaj grzeje:

1. Od 20 maja obowiązuje nowy surowy zakaz. Dotknie kilka milionów Polaków

2. Wielki smutek w domu Marty Kaczyńskiej. Nastąpiło bolesne rozstanie

W domu jednorodzinnym skrzynka pocztowa powinna zostać zainstalowana w miejscu ogólnie dostępnym, natomiast w budynku liczącym co najmniej trzy lokale obowiązuje forma zespołu skrzynek, umieszczonych w ogólnodostępnej części - na przykład na klatce schodowej przy drzwiach wejściowych.

Kara finansowa może grozić osobom, które nie zdecydowały się na zakup skrzynki pocztowej. Niewielu odbiorców poczty jest tego świadomych. Prawo pocztowe przewiduje grzywnę w wysokości od 50 zł do nawet 10 000 zł - jak się okazuje, brak skrzynki pocztowej może słono kosztować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miał tysiące partnerów. Według specjalistów mógł być pacjentem zero epidemii AIDS
  2. Wiemy, co oznaczała cieszynka Roberta Lewandowskiego. Piękny gest, należą się oklaski
  3. Wybuch w bloku w centralnej Polsce. Służby przekazały smutne informacje
  4. Przełom w walce z koronawirusem? Testy szczepionki na ludziach zakończyły się sukcesem
  5. Od 1 czerwca zniesiony zostanie ważny zakaz. Wspaniała wiadomość dla wielu osób
  6. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach

Znaki zodiakuZnak zodiaku zdradza, jaką kobieta będzie mamą. Trzy znaki wyjątkowo nadają się do tej roliCzytaj dalej


Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News