Kara za znęcanie się
Pixabay Alexas_Fotos
Irmina Jach - 27 Października 2020

Czy jesteście za tym, aby zaostrzyć kary za znęcanie się nad dziećmi?

Kara za krzywdzenie dzieci powinna być zdecydowanie wyższa niż obecnie? Za stosowanie wobec malucha przemocy fizycznej lub psychicznej może grozić nie tylko ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej, ale też kara więzienia. Wszystko zależy od tego, do jak wielkiego okrucieństwa posunął się sprawca.

Kara za znęcanie się nad dziećmi, według wielu Polaków, jest nieadekwatnie niska do tragedii, jaką przeżywa krzywdzony maluch. Przemoc wobec najmłodszych to jedno z najgorszych i najbardziej wstrząsających przestępstw. Wszystko dlatego, że ofiara jest całkowicie bezbronna wobec dorosłego oprawcy.

Tragiczne informacje, nie żyje członek rodziny królewskiej. Wielka żałoba w całym krajuTragiczne informacje, nie żyje członek rodziny królewskiej. Wielka żałoba w całym krajuCzytaj dalej

W art. 207 § 1 kodeksu karnego, za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad dzieckiem przewidywana jest kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, a w przypadku szczególnego okrucieństwa od roku do 10 lat. Jeśli pokrzywdzony będzie próbował przez to popełnić samobójstwo, dorosły może trafić do więzienia na okres od 2 do 12 lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Doświadczenie przemocy fizycznej lub psychicznej ma wiele negatywnych konsekwencji dla dziecka, które padło jej ofiarą - zaburza jego rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny, a skutki doświadczanej traumy mogą trwać latami. Zapobieganie okrucieństwu i wczesna identyfikacja zagrożeń bezpieczeństwa jest kluczowa, by zminimalizować straty moralne, które mogą zrujnować życie najmłodszych.

Wyróżnia się cztery rodzaje przemocy wobec dziecka: przemoc fizyczną, psychiczną, wykorzystywanie seksualne i zaniedbywanie. Każdy z rodzajów karany jest w nieco inny sposób. Według wielu osób wymiar pozbawienia wolności nie jest wystarczający. Nie brakuje opinii, że szczególnie przestępcy seksualni nie powinni opuszczać więzień do końca życia.

Dzisiaj grzeje:

1. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie

2. Najmłodsi uczniowie też zaczną naukę zdalną? Znamy stanowisko ministra edukacji

3. Zewsząd dochodzą słowa wsparcia. Beata Kozidrak przerwała milczenie

W sytuacji, gdy zachodzi podejrzenie zastosowania przemocy wobec dziecka, konieczna jest błyskawiczna reakcja. Jeśli słyszysz krzyki za ścianą - reaguj! Aż 41 procent dzieci w wieku od 11 do 17 lat doświadcza przemocy ze strony najbliższych. Kara, mimo że relatywnie niska, może uchronić najmłodszych przed tragedią.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewidomy pies w końcu zobaczył swoją rodzinę. Trudno się nie wzruszyć
  2. Ohydnie obraziła Justynę Kowalczyk, teraz napisała znowu. Biegaczka zdecydowała, czy pozwie hejterkę do sądu
  3. Wjechał w tłum protestujących kobiet, jedną ciągnął 100m. Porażające sceny, karetka na miejscu
  4. Prymas Polski bez skrupułów zaapelował do strajkujących kobiet. Przesadził?
  5. Wiemy, co stanie się w najbliższych dniach w Polsce. Protestujący wprowadzą chaos w całym kraju
  6. Szkoły sparaliżowane. System do nauki zdalnej przestał działać, fatalna sytuacja
  7. Polacy masowo popełniają okropny błąd podczas gotowania gołąbków. Właśnie dlatego kapusta jest twarda i niesmaczna

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News