Kara dla Polaków
istockphoto.com aijohn784
Weronika Wasiak - 9 Października 2020

Do 30 tysięcy złotych kary albo zamknięcie. GIS potwierdził, wielu Polaków oblał zimny pot

Surowa kara, opiewające nawet na 30 tysięcy złotych, albo zamknięcie. GIS potwierdził fatalne informacje. Polacy powinni wiedzieć, wystarczy chwila nieuwagi, by ponieść srogie konsekwencje.

Dotkliwa kara dla każdego, kto nie dostosuje się do wymogów. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, ostrzega Polaków. Już niebawem wielu znajdzie się na świeczniku, lepiej uważać.

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

Zamknięcie albo kara w wysokości 30 tys. zł. GIS potwierdza

Od 10 października w całym kraju panować będą nowe obostrzenia - maseczki również na powietrzu, 25% zajętych miejsc w kinie czy teatrze, w restauracjach 1 klient na 4 mkw, wydarzenia w plenerze do maksymalnie 100 osób i dystans społeczny. Wiadomo, że funkcjonariusze policji wyruszą na ulice, by osobiście kontrolować, czy mieszkańcy stosują się do zaleceń rządu. Jak donosi Wprost, kontroli nie zabraknie również w sklepach, a tam Polacy powinni być szczególnie uważni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Waldemar Kraska potwierdza, że regularnie będzie dochodzić do kontroli GIS, a jeśli właściciel zaniedba panujące obostrzenia może otrzymać karę w wysokości 30 tysięcy złotych lub jego sklep może nawet zostać zamknięty.

- Sklepy będą kontrolowane i jeśli właściciel nie zastosuje się do zasad bezpieczeństwa, noszenia maseczek przez pracowników, to Główny Inspektor Sanitarny będzie mógł nałożyć karę do 30 tys. zł lub nawet zamknąć sklep - mówił na antenie Polskiego Radia wiceminister zdrowia.

Kraska zaznaczył, że wzmożone kontrole nie są wcale wynikiem wprowadzenia nowych obostrzeń. Chodzi przede wszystkim o egzekwowanie tych, które w naszym kraju panują już od miesięcy.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

2. WHO przekazało dramatyczną wiadomość. Czarny scenariusz właśnie się spełnia

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

- To nie jest kwestia nowych obostrzeń, ale egzekwowania tych, które w tej chwili są. Wakacje spowodowały, że się bardziej rozprężyliśmy. (...) Uwierzmy w to, że ten wirus naprawdę jest - dodał Waldemar Kraska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostrzeżenie dla wszystkich klientów ING. Aż 10 tys. zniknęło z konta pani Katarzyny, trzeba uważać
  2. Sędzia dotknął miejsca intymnego zawodnika podczas barażu o Euro. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)
  3. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  4. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  5. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  6. Sernik bez sera? Błyskawiczny deser, który dosłownie rozpływa się w ustach, zrobisz z kaszy i produktów, które każdy ma w kuchni

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News