Kara przejechał psa
publicdomainpictures.net George Hodan
Klaudia Bochenek - 5 Maja 2020

Celowo przejechał psa, za karę dostał prace społeczne. Powinien dostać większą karę?

Kara wymierzona temu mężczyźnie za okrutne zabicie psa wielu osobom wydaje się być śmiesznie niska. Sprawa Rafała B. ciągnie się od 1 czerwca zeszłego roku. Dopiero teraz zapadł wyrok. Mieszkańcy miejscowości, w której zabito psa oraz obrońcy praw zwierząt załamują ręce nad decyzją sądu.

Kara za okrutne zabicie z premedytacją starszego psa powinna być surowa - pomyśli każdy miłośnik zwierząt. Sąd jednak zdecydował, że Rafał B. za swój okrutny czyn zasłużył na 1,5 roku prac społecznych, po 40 godzin w każdym miesiącu. Oprócz tego orzeczono zakaz posiadania psów na okres 10 lat oraz zapłatę 10 tys. zł na cel związany z ochroną zwierząt.

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2019 roku Rafał B. przejeżdżając przez miejscowość Zawada zauważył starszego psa, mieszkańca jednego z lokalnych gospodarstw. Uderza go, a potem przejeżdża po nim autem. Na nagraniu, które jest dowodem w sprawie, słychać trzask kości zwierzaka. Pies po zderzeniu z autem został przejechany jeszcze dwa razy. Rafał B. nagrywał całe zdarzenie swoim telefonem komórkowym. Pod koniec filmu przejeżdża po psie jeszcze raz - po głowie i szyi, dla pewności. Czy prace społeczne są wystarczającą karą dla tak bezdusznej osoby?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News