Codziennie pij wodę po kiszonych ogórkach lub kapuście. Już po tygodniu efekty będą piorunujące

Codziennie pij wodę po kiszonych ogórkach lub kapuście. Już po tygodniu efekty będą piorunujące Źródło: Wikimedia Commons/Silar

Kapusta kiszona, oraz kiszone ogórki to w Polsce bardzo popularne dodatki do obiadu. Woda z kiszenia często jest później wylewana. Okazuje się, że niesłusznie, bo to zdrowa mikstura.

Kapusta i ogórki kiszone są w wodzie, która razem z innymi składnikami w słoiku tworzą niemalże magiczny roztwór. Choć dla wielu smak może być wręcz odrzucający, to nie da się zaprzeczyć jej zdrowotnym właściwościom. Pijąc ją regularnie, szybko zauważycie efekty.

Woda w której kiszona była kapusta i ogórki może być świetnym lekiem

Jak się okazuje woda po kiszonej kapuście i ogórkach zawiera ogrom witaminy C. Może więc służyć jako dodatkowe wsparcie dla naszego układu odpornościowego. Picie tej mikstury przyda nam się szczególnie w zimniejsze miesiące roku, kiedy sporo osób zaczyna chorować i łapie wszelkiego rodzaju infekcje. Nie tylko będziemy szybciej dochodzić do siebie z choroby, ale także jest mniejsza szansa, że w ogóle się takową zarazimy.

Co więcej, te metodą znały już nasze babcie. Niegdyś pito wodę z ogórków kiszonych jako zamiennik wszelkiego rodzaju syropów. Ponadto świetnie sprawdzały się na problemy żołądkowe, ze względu na to, że mają właściwości przeczyszczające. Przez to będziemy mieli szybszy metabolizm, układ pokarmowy będzie lepiej pracował, a my możemy pozbyć się w ten sposób wstydliwych problemów ze wzdęciami.

Roztwór po ogórkach i kapuście wpłynie także na naszą urodę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto, jeśli przemożemy się do wody z ogórków kiszonych, możemy liczyć na szybszą utratę kilogramów. To będzie jeden z efektów "ubocznych" przyśpieszonego metabolizmu i lepszej pracy organizmu. Jednak to nie jedyny aspekt urody, na który może wpłynąć woda po kapuście i ogórkach kiszonych.

Dzisiaj grzeje: 1. 7-latka dała pracownikowi stacji benzynowej liścik i uciekła. Gdy go przeczytał od razu zadzwonił na policję
2. TVN podaje wyniki sekcji zwłok 5 nastolatków z lubuskiego. Wstrząsające doniesienia

Bogata w witaminę C woda sprawi, że poprawi się stan naszej cery. Wszystko dzięki temu, że ogórek ma takie sam odczyn pH ja ludzka skóra. Wystarczy, że będziemy pić pół szklanki wody po kapuście lub ogórkach kiszonych dziennie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe informacje ws. Tomasza Lisa. "Jego stan jest ciężki"
  2. W niedzielę zakupów nie zrobisz już NIGDZIE. Nowy zakaz handlu wykończy nawet Żabkę
  3. Śniadanie, które spala tłuszcz, obniża cholesterol i daje zastrzyk energii na cały dzień. Pokochasz je
  4. Chwilę przed śmiercią nastolatkowie opublikowali w sieci porażający film. Policja dokonała w aucie ścinającego z nóg odkrycia
  5. Do 18-letniego Marcela C. dotarło, że zabił rodziców i braciszka. Wstrząsające wydarzenia w areszcie

Źródło: Planeta Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News