Kaplan: "Chrońmy pedofilów przed dyskryminacją". Szokujące słowa

Kaplan: "Chrońmy pedofilów przed dyskryminacją". Szokujące słowa Źródło: pixabay/rubberduck1951

Pedofilia spotyka się z ogromnym oburzeniem Polaków, szczególnie po premierze filmu ujawniającego afery w polskim kościele pt. "Tylko nie mów nikomu". Teraz na temat zjawiska wypowiedział się ważny autorytet.

Pedofilia nie jest przestępstwem, a zaburzeniem psychicznym? Tak wynika z najnowszych badań, które przekazuje ekspert w tej dziedzinie. Jest to wyjątkowo kontrowersyjna wypowiedź, z którą wiele osób się nie zgodzi.

Pedofilia nie powinna być piętnowana tylko leczona. Tak twierdzi profesor Margo Kaplan

- Pedofilia rozumiana jako niepohamowana skłonność seksualna do dzieci nie powinna być uważana za przestępstwo - stwierdziła profesor Margo Kaplan na łamach popularnej gazety New York Times.

Badaczka specjalizuje się w prawie seksualnym i zdrowotnym. W obszernym tekście stwierdziła, że pedofilów, którzy molestowali dzieci, należy leczyć, a nie karać. Kaplan uważa, że pedofilia to niepełnosprawność i przez piętnowanie osób odczuwających pociąg seksualny do nieletnich, potencjalni pedofile nie szukają fachowej pomocy u psychiatry.

Ponadto profesor wystąpiła z wyjątkowo kontrowersyjną tezą, że osoby o skłonnościach pedofilskich, powinni być chronione przed wykluczeniem, podobnie jak niepełnosprawni. Według badań jedynie 1% mężczyzn na świecie odczuwa do okresu pokwitania pociąg seksualny do dzieci.

Zdaniem Margo Kaplan wynika to tylko i wyłącznie z zaburzeń psychicznych, które mają związek z genetyką i zaburzeniami w rozwoju płodu. Ze skłonnościami pedofilskimi człowiek rodzi się, podobnie jak z orientacją seksualną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kaplan powołuje się na Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne. Uznali pedofilię za orientację seksualną

Profesor Kaplan powołała się na wydanie podręcznika do diagnozowania chorób psychicznych napisanego przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, w którym określono pedofilię jako orientację seksualną. Badaczka twierdzi, że pedofile nie mają wpływu na swoje skłonności i przy pomocy terapii można nauczyć ich panować nad swoim pociągiem seksualnym, aby nie popełniali przestępstw. Autorka kontrowersyjnej wypowiedzi uważa, że stygmatyzowanie pedofilów zabiera im szanse na normalne życie w społeczeństwie.

Co ciekawe, Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne przyznało, że zamieszczenie w podręczniku informacji o tym, jakoby pedofilia była orientacją, a nie chorobą, było błędem i zamierzają to poprawić. Wypowiedź Kaplan skomentowała także psychiatra Keith Ablow, ekspertka Fox News. Zgodziła się z opinią, że nieodparty pociąg seksualny do dzieci niewątpliwie jest chorobą. Jednak uważa, że to strach przed karą ma powstrzymywać pedofila przed czynem zabronionym, a nie terapia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nic dziwnego, że były prezydent stracił dla niej głowę. Zdjęcie 24-letniej Jolanty Kwaśniewskiej rozgrzewa do czerwoności
  2. Straszna choroba i potężne długi! Wielki dramat gwiazdora TVN
  3. Do sieci trafiło prywatne zdjęcie Pawła Domagały z żoną. Będziecie przecierać oczy ze zdumienia
  4. Rodzina jest zdruzgotana. Polsat przekazał najgorsze możliwe informacje, nie żyje Szymon

Źródło: PCh24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News