Kandydatka PSL do Senatu aresztowana przez CBA
Wiadomości Pikio - 15 Września 2015

Kandydatka PSL do Senatu aresztowana przez CBA

Jak dowiedzieli się dziennikarze Radia Zet jedna z kandydatek Polskiego Stronnictwa Ludowego do Senatu z woj. świętokrzyskiego została zatrzymana pod zarzutem przyjmowania łapówek. Wraz z kobietą aresztowano dwie inne osoby.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że zatrzymano dyrektor powiatowego urzędu pracy w Kielcach i radną w sejmiku w woj. świętokrzyskim, Małgorzatę S., która w październikowych wyborach miała reprezentować Polskie Stronnictwo Ludowe w walce o mandat senacki. Kobietę aresztowano na gorącym uczynku gdy przyjmowała kilka tysięcy złotych łapówki. Czynności w sprawie kandydatki Polskiego Stronnictwa Ludowego są prowadzone w trybie "niecierpiącym zwłoki". Oprócz kobiety zatrzymano także dwóch mężczyzn, którzy wręczyli jej kilkutysięczną łapówkę. Inny kandydat PSL - tym razem na posła - Jan Bury także ma problemy z prokuraturą, która chce mu postawić zarzuty dotyczące podżegania do przekroczenia uprawnień i ustawiania konkursów w Najwyższej Izbie Kontroli. Mimo czarnych chmur na politykiem PSL, zarząd partii postanowił wystawić go jako "jedynkę" na podkarpackich listach wyborczych do Sejmu.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:bh, źródło: radio zet
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News