Prokuratura nie otrzyma aneksu do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. W związku z tym, śledztwo dotyczące rzekomego wycieku tajnych dokumentów do tygodnika „Wprost” zostanie najprawdopodobniej umorzone. 

TVP Info podało, że prokuratura starała się przekonać kancelarię Bronisława Komorowskiego do przekazania śledczym aneksu, aczkolwiek spotkała się z odpowiedzią odmowną. Bez dokumentu nie można sprawdzić czy informacje podane przez „Wprost” są prawdziwe.

? Jeżeli kancelaria prezydenta nie zmieni zdania, postępowanie raczej zostanie umorzone ? mówi tvp.info jeden ze pracowników Prokuratury Generalnej.

Kancelaria prezydent anie poraz pierwszy odmawia przekazania aneksu do raportu z weryfikacji WSI. Poprzednio nie udostępniono go przy okazji sprawy dziennikarza Wojciecha Sz. i płk Aleksandra L. oskarżonych o rzekome powoływania się na wpływy w Komisji Weryfikacyjnej WSI i podjęcie się załatwienia pozytywnej weryfikacji żołnierzy WSI.

„Wprost” podał, że według weryfikatorów WSI Bronisław Komorowski patronował podejrzanej fundacji, która wyłudzała pieniądze Wojskowej Akademii Technicznej. Miał mieć również kontakty z międzynarodowymi handlarzami bronią o złej reputacji oraz używać materiałów WSI przeciwko podwładnym. 

źródło: niezależna.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.