Kancelaria prezydenta komentuje kiełbasę w piątek. To nie mięso, tylko…

Kancelaria prezydenta komentuje kiełbasę w piątek. To nie mięso, tylko… Źródło: źródło: twitter.com/24tp_pl, eatingistheanswer.com

Ta sprawa była jedną z najważniejszych wiadomości w piątek. Największe polskie media rozpisywały się o tym, jak to prezydent Andrzej Duda, przykładny mąż i wierny katolik, łamie post i zajada się kiełbasą w piątek. Czy naprawdę prezydent jadł wczoraj mięso?

Burzę w piątek wywołało zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy, który w przerwie od jazdy na nartach po Kasprowym Wierchu, postanowił się posilić. Prezydent w jednej z knajpek na stoku zasiadł więc do stołu i zjadł obiad. Zdjęcie w trakcie posiłku zrobili mu dziennikarze Tygodnika Podhalańskiego. To szybko trafiło na Twittera, gdzie zasugerowano, że prezydent je kiełbasę.

Ogólnopolskie media podjęły temat, by wytknąć Dudzie niekonsekwencję - wierny katolik przestrzegający nakazów postu w piątki nie powinien jeść mięsa. Sprawa zrobiła się poważna do tego stopnia, że głos w niej postanowił zabrać Marcin Kędryna, specjalista od spraw mediów społecznościowych z prezydenckiej kancelarii.

Ten wyjaśnił, że w rzeczywistości nie ma o co robić hałasu. Duda wcale nie jadł bowiem kiełbasy, a faszerowanego pomidora. Kędryna osobiście skontaktował się też z Tygodnikiem Podhalańskim, by przypomnieć, że Duda przykłada ogromną wagę do kwestii tradycji i wiary. Przypomniał, że mięso byłoby ostatnim posiłkiem, na jaki Duda pozwoliłby sobie w piątek. Wersję Kędryny potwierdziła też firma ceteringowa, która dostarczyła jedzenie prezydentowi.

źródło: twitter.com/marcin_kedryna
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News