Jak donosi jeden z konserwatywnych tygodników, Kancelaria Prezydenta zażądała dla prezydenta Dudy i jego małżonki „specjalne trony”, na których zasiądą Dudowie podczas uroczystości na Światowych Dniach Młodzieży. 

Publicyści tygodnika „wSieci”, Igor Zalewski i Robert Mazurek, w swoim cotygodniowym przeglądzie politycznym donoszą o dosyć oryginalnym pomyśle Kancelarii Prezydenta.

Mianowicie, na jednej ze mszy świętych z udziałem papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży, wszyscy zaproszeni goście z najwyższych półek będą siedzieć na normalnych i identycznych miejscach, poza parą prezydenckiej.

Ta zasiądzie na specjalnie przygotowanych „tronach”, które będą się wyróżniać tym, że będą górować nad pozostałymi.

 – Marszałkowie parlamentu, premier i inni tacy mogą obie siedzieć na jednym poziomie, za to dla Andrzeja Dudy i małżonki trzeba zbudować specjalne trony, takie na podwyższeniu. Jak to? A to oni nie będą koncelebrować? – piszą publicyści wSieci.

Dalej, już poważniejszym tonem, stwierdzają, że zarządzenie urzędników z Kancelarii Prezydenta jest niczym innym jak próbą skompromitowania i ośmieszenia głowy państwa.

 – To albo idioci, albo sabotażyści – podsumowują.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: wSieci

...

Zobacz również