Nadszedł komunikat z Kancelarii Premiera. Bezwzględnie dotyczy wszystkich Polaków

Nadszedł komunikat z Kancelarii Premiera. Bezwzględnie dotyczy wszystkich Polaków Źródło: Piotr Molecki East News

Kancelaria Premiera zdecydowała się na publikację bardzo ważnego komunikatu. Sytuacja z dnia na dzień jest coraz gorsza, dlatego należy przypomnieć o bardzo ważnych kwestiach. Wiele osób wciąż nie stosuje się do narzuconych przepisów sanitarnych. Pamiętajmy, żeby nie bagatelizować niebezpieczeństwa, jakie nam grozi.

Kancelaria Premiera przekazała w mediach bardzo ważny komunikat dotyczący wszystkich Polaków. Dotyka absolutnie każdego obywatela, bez żadnych wyjątków. Wszystko przez stale pogarszającą się sytuację w kraju. Wiele osób wciąż nie stosuje się do narzuconych przepisów sanitarnych. Sytuacja jest alarmująca. 

Kancelaria Premiera z bardzo ważnym komunikatem dla Polaków. Nie można bagatelizować sprawy

Kancelaria Premiera zdecydowała się na publikację bardzo ważnego komunikatu dla wszystkich Polaków. Wystosowanie go okazało się bardzo ważne, ponieważ, jak widać, niestety wiele osób wciąż zapomina lub celowo nie stosuje się do narzuconych przepisów sanitarnych. Pamiętajmy, aby nie bagatelizować zagrożenia, które jak najbardziej jest realne. Wystarczy zaledwie kilka rzeczy, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz otaczających nas ludzi. 

Komunikat Kancelarii Premiera został opublikowany w mediach społecznościowych. Za pomocą prostej infografiki przekazano kilka najważniejszych zasad, których powinniśmy przestrzegać każdego dnia. Wystarczy zaledwie kilka drobiazgów, które zwiększą nasze bezpieczeństwo, a także bliskich nam osób czy po prostu innych obywateli. Pamiętajmy, aby dbać o siebie w tym trudnym czasie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Każdego dnia powinniśmy przestrzegać trzech podstawowych zasad. Niezbędne środki ostrożności sprawią, że zadbamy o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest zachowanie dystansu społecznego. Minimalna odległość między pieszymi to 1,5 metra. Wyłączeni z tego obowiązku mogą być rodzice z dziećmi, które wymagają opieki; osoby współmieszkające i współgospodarujące; osoby niepełnosprawne, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać i ich opiekunowie, a także osoby zasłaniające usta i nos. Pozostali mają obowiązek zachować minimalny dystans. 

Drugą, ale równie ważną zasadą jest dezynfekcja rąk, o której niestety wiele osób zapomina. Pamiętajmy, że poruszając się środkami transportu publicznego czy idąc na zakupy, powinniśmy obowiązkowo zdezynfekować ręce. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko zakażenia się koronawirusem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel MZ. Dotyczy wszystkich Polaków, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć
2. Pomyliła raka ze zwykłym skurczem. Lekarze musieli podjąć dramatyczną decyzję

3. Minister Szumowski się wygadał. Zdradził, kiedy w całej Polsce wrócą rygorystyczne obostrzenia

Trzecią zasadą jest zasłanianie ust oraz nosa. Noszenie maseczki obowiązuje nas: w środkach transportu publicznego; w samochodzie osobowym, jeśli poruszamy się z osobami, z którymi nie mieszkamy na co dzień; w sklepach, galeriach handlowych, na poczcie, w kinie i teatrze; u lekarza; w kościele, szkole czy na uczelni, a także w urzędach. Pamiętajmy, by zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Do mediów właśnie trafiła dramatyczna informacja. Jego śmierci nikt nie mógł przewidzieć, rodzina jest załamana
  2. Nagła decyzja premiera Morawieckiego. Sytuacja wymknęła się spod kontroli
  3. Polacy pogrążyli się w rozpaczy. Nie żyje Michał Bąk, miał dopiero 24 lata
  4. Pilny apel MZ. Dotyczy wszystkich Polaków, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć
  5. Niebezpieczny wypadek na żywo w "Pytanie na śniadanie" TVP. Mogło źle się skończyć

Źródło: Twitter, GOV PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News