Niedawno pisaliśmy o grupach milicji kanadyjskiej, która ostrzegała Amerykanów przed nielegalnym wkraczaniem na teren Kanady. Okazuje się jednak, że są tacy Kanadyjczycy, którzy z miłą chęcią widzieliby swoich południowych sąsiadów na swojej ziemi. Mają na to jednak nietypowy pomysł.

Część Kanadyjczyków, która współczuje Amerykanom, a zwłaszcza demokratom, wygranej Donalda Trumpa w wyborach na prezydenta USA, zaproponowała swoim sąsiadom dołączenie do Kanady. Propozycja Kanadyjczyków jest odważna, gdyż ci otwarcie mówią o odłączeniu się zachodnich stanów USA od reszty i zjednoczeniu się z Kanadą.

zrzut-ekranu-2016-11-16-13-37-36
źródło; twitter.com/chadharrisbc
źródło: twitter.com/tomhall
źródło: twitter.com/tomhall

 – Zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jeśli chcesz możesz w całości stać się kanadyjską prowincją. Wasze oddane głosy i wasza demokratyczna mentalność zbliżają was do bycia Kanadyjczykami – napisał na Facebooku Andrew Mercier.

W internecie pojawiają się też głosy samych Amerykanów chętnych do przyłączenia się do kanady. Ci nie poprzestają jednak na prostych komentarzach typu „zawsze chciałem być Kanadyjczykiem”. W sieci można bowiem znaleźć treści takie jak chociażby list Douglasa Cole.

 – Droga Kanado. My, prości ludzie Waszyngtonu, Oregonu i Kalifornii, pragniemy secesji. Oferujemy naszych ludzi, nasz kraj i a nasze zasoby dla ciebie. Obiecujemy z tym nie walczyć, ale walczyć właśnie o to. Mimo, że jesteś… wiesz… Kanadyjczycy, jesteśmy pewni, że dzięki uprzejmemu przyłączeniu staniemy się czwartym terytorium, Washorefornia – napisał Cole na Facebooku.

źródło: facebook.com/douglas.cole.395
źródło: facebook.com/douglas.cole.395

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: rt.com
pt

...

Zobacz również