Do nietypowej sytuacji z partyjnymi busami SLD w roli głównej doszło w ubiegłą sobotę w Obronikach. Z okazji dnia św. Krzysztofa katolicki ksiądz poświęcił samochody partii Leszka Millera. Cała sytuacja wywołała lawinę komentarzy po lewej stronie sceny politycznej.

Jak poinformował na twitterze portal newsowi.pl – który jest silnie powiązany z SLD – w ubiegłą sobotę katolicki ksiądz poświęcił kampanijne busy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii wywodzącej się z PZPR i kojarzonej z antyklerykalną postawą.

fot. twitter
fot. twitter

Na informację portalu zareagowali działacze i sympatycy SLD, którzy nie przebierając w słowach wyrazili zniesmaczenie i zarzucili formacji Leszka Millera hipokryzję i polityczną schizofrenię.

Do dyskusji dołączył też oficjalny profil SLD na Twitterze, który próbował wyjaśnić, że cała sytuacja była przypadkowa i wynikła z nieporozumienia. Przechodzący obok sldowskich samochodów ksiądz miał się wdać z lewicowymi działaczami w dyskusję i gdy usłyszał, że SLD opowiada się za likwidacją finansowania Kościoła katolickiego z publicznych pieniędzy zaczął święcić kampanijne busy, którymi formacja Millera objeżdża całą Polskę.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Zobacz również

bh