Mamy już następcę Stocha? To 24-latek, Horngacher jest go pewny

Mamy już następcę Stocha? To 24-latek, Horngacher jest go pewny

Kamil Stoch w ostatnich zawodach nie wypada najlepiej, szczególnie w porównaniu do jego poprzednich sezonów. Coraz więcej osób przewiduje, że skoczek już niebawem zakończy karierę, ale na szczęście trenerzy mają już na oku obiecującego zawodnika, który może go zastąpić.

Kamil Stoch w swojej karierze skoczka narciarskiego już niejednokrotnie zachwycał swoją formą i wspaniałymi skokami. Sportowiec odnosił gigantyczne sukcesy, stając na podium licznych zawodów i udowadniając, że Polska ma wśród swoich zawodników prawdziwe gwiazdy, które reprezentują najwyższy światowy poziom. Niestety w ostatnich zawodach zdaje się, że dobra passa Stocha się skończyła, ale Polacy mają jeszcze asa w rękawie.

Kamil Stoch zostanie zastąpiony?

Skoki narciarskie w naszym kraju zyskały na popularności w momencie, gdy sukcesy święcił Adam Małysz. Podczas transmisji z zawodów dosłownie wszyscy obserwowali jak zawodnik z Wisły sobie radzi na skoczniach całego świata. Jednak z biegiem czasu zainteresowanie tą dyscypliną sportową zaczęło stopniowo maleć. Jednak nasi zawodnicy udowodnili, że wciąż są ekipą, z którą trzeba się liczyć. Sukcesy Stocha oraz Piotra Żyły pokazały, że nadal w Polakach tkwi ogień rywalizacji. Co więcej, duch ten jest obecny również w kolejnym pokoleniu skoczków, które swoją szansę na zaistnienie w głównej tabeli Pucharu Świata ma jeszcze przed sobą. Trenerzy pokładają dużą nadzieję w 24-letnim Aleksandrze Zniszczole, który pokazał już, jak wielki potencjał w nim drzemie. Według Horngachera potrzebuje on jeszcze przygotowania, ale to tylko kwestia czasu, kiedy zacznie skakać na prawdziwie światowym poziomie. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Olek oddał kilka naprawdę dobrych skoków na Turnieju Czterech Skoczni. Nieźle zaprezentował się w Oberstdorfie, gdzie imponował techniką. Później jednak za bardzo chciał się pokazać i zaczął popełniać błędy. Pojawiły się przez to problemy z sylwetką w locie. Przez to tracił wiele metrów. Jestem jednak zdania, że idzie w dobrą stronę. Zresztą pokazywały to treningi. Myślę, że potrzebuje jeszcze roku lub dwóch, a zobaczymy go w ścisłej światowej czołówce - stwierdził Horngacher po występie Aleksandra Zniszczoła w Turnieju Czterech Skoczni. W takiej sytuacji już niedługo nasza kadra może mieć zupełnie nową gwiazdę, która mocno namiesza w skokach narciarskich. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Fani zejdą na zawał. Brat Magdy Gessler to znany i ZNIENAWIDZONY polityk
  2. Anna Lewandowska w ciąży?! Komentarz gwiazdy NIE pozostawił wątpliwości
  3. Wojciechowska otrzymała piękny prezent od córki. „To cała jej dusza”
  4. Natalia Kukulska w szoku. Gwiazda chciała od niej 40 TYSIĘCY
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News