Stoch i Kubacki bezradnie rozłożyli ręce. Niemcy zaliczyli kompromitującą wpadkę

Stoch i Kubacki bezradnie rozłożyli ręce. Niemcy zaliczyli kompromitującą wpadkę Źródło: screen Youtube.com

Kamil Stoch zakończył niedzielny konkurs w glorii zwycięzcy zawodów w lotach narciarskich. Stając na najwyższym stopniu podium nie spodziewał się jednak kolejnej wpadki niemieckich organizatorów.

Kamil Stoch w świetnym stylu zwyciężył w niedzielnym konkursie lotów na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. Polak wygrał dzięki drugiej próbie - 227,5 metra przy słabszych skokach rywali dało mu pierwsze pucharowe zwycięstwo w tym roku.

Kamil Stoch wygrywa, Niemcy znów nie przygotowali się z... hymnem

Polskich kibiców uszczęśliwiły też próby Dawida Kubackiego. Kolega Stocha z drużyny zajął 3 miejsce, które dał mu daleki, drugi skok na 228,5 metra. Było to piąte w tym sezonie pucharowe podwójne podium dla Polaków. Niestety, przygotowujący dekorację zwycięzców niemieccy organizatorzy znów popełnili błąd z przeszłości. Najprawdopodobniej nie spodziewali się polskiego zwycięzcy konkursu. Tradycją jest, że po dekoracji zwycięzców odgrywany jest hymn państwowy najlepszego skoczka konkursu. W niedzielę po raz pierwszy w sezonie na skoczni zabrzmieć mógł Mazurek Dąbrowskiego. Niestety, jakość hymnu pozostawiła wiele do życzenia. - Polski hymn na niemieckiej ziemi jak zwykle w slow motion - komentuje jeden z internautów. - Z tym hymnem, to tak trudno mieć swoją płytę i dać Niemcom do odtworzenia? A przecież te jęki powtarzają się enty raz - pisze zażenowany wpadką kolejny z naszych internautów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ To tylko nieliczne komentarze po niedzielnej dekoracji najlepszych skoczków. Hymn nie był odtwarzany z taśmy, a grany na żywo przez lokalną orkiestrę. Ton Mazurka był co najmniej żałobny, co udało się wychwycić jednemu z internautów. Miny Polaków stojących na podium mówiły wszystko. Kamil Stoch lekko uśmiechnął się pod nosem, a Dawid Kubacki bezradnie rozłożył ręce. Zaznaczmy, że to nie pierwszy taki przypadek podczas dekoracji skoczków. Rok temu w konkursie TCS w niemieckim Garmisch-Partenkirchen organizatorzy puścili Kamilowi Stochowi podobną wersję. "Slow motion" i żałobny ton, tak najkrócej możemy określić zniekształconego Mazurka Dąbrowskiego. Jego słuchanie nie przynosi tej samej satysfakcji. W końcu nie jest to kondukt żałobny, a piękny dzień zwycięstwaZOBACZ TAKŻE:
  1. Kamil Stoch wygrał w Oberstdorfie! Kubacki trzeci
  2. Historyczny awans Stocha w klasyfikacji wszech czasów! Dogania legendy skoków
  3. Córka Ewy Bem osierociła dwójkę dzieci. Piosenkarka z rozpaczy przerwała karierę
  4. Anna Jantar i Jarosław Kukulski nie byli szczęśliwi? On zdradzał ją z jej największą rywalką
  5. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: sport.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News