Kamil Stoch w ostatnich latach przyzwyczaił Polaków do ciągłych sukcesów oraz zajmowania miejsca na podium. Ogromne nadzieje pokładano w nim również po zawodach drużynowych, jednak rywalizacja w Wiśle okazała się dla niego tragiczna. Kibice nie mogą uwierzyć w to, co się stało i toną we łzach.

Kamil Stoch przez wszystkie lata swojej kariery zdobył niemalże wszystkie możliwe medale i odznaczenia w skokach narciarskich. Jest trzykrotnym indywidualnym mistrzem olimpijskim, tegorocznym brązowym drużynowym medalistą olimpijskim oraz drużynowym mistrzem świata 2017 roku. Oczywiście te dokonania są zaledwie niewielkim procentem wszystkich jego zwycięstw, lecz obrazują, jak wielkie nadzieje pokładali w nim również w tym roku wszyscy Polacy.

Sobotnie zawody drużynowe, w których polski skład odniósł spektakularne zwycięstwo, pobudziły apetyt narodu przed rywalizacją w Wiśle. Trzymaliśmy kciuki, by dzisiejsze wyniki potwierdziły fantastyczną kondycję naszych skoczków, wszystko jednak potoczyło się zupełnie inaczej. Marzenia Kamila Stocha legły w gruzach, a fani zalewają się łzami nie mogąc uwierzyć w to, co się stało.

Od początku nie szło tak dobrze, jak liczyliśmy

Finałowa trzydziestka po pierwszej serii mogłaby wyglądać całkiem obiecująco, bo weszło do niej aż pięciu polskich skoczków, jednak jedynie Kamilowi Stochowi udało się zająć miejsce w pierwszej piątce (wywalczył 2. miejsce). Piotr Żyła zajął 9. miejsce, Dawid Kubacki 12., Jakub Wolny 21., a Maciej kot dopiero 29. miejsce. Z finałem pożegnał się jedyne Stefan Hula. Dalej niestety rozczarowań było więcej.

Piotr Żyła pokonał aż 131 metrów, jednak sukcesem nie mógł cieszyć się zbyt długo, bowiem prowadzenie odebrał mu Niemiec Stephan Leyhe. Dawid Kubacki poleciał na 128 metrów, a po skoku Słowaka Timi’ego Zajc Żyła spadł na trzecie miejsce. Sprawa nie wyglądała zbyt dobrze, wszyscy jednak czekali na Stocha, który do pierwszego Rosjanina Klimowa tracił jedynie 2 punkty.

One wspierały naszych mistrzów! Piękne partnerki siatkarzy [ZDJĘCIA]

Kamil Stoch załamany, Polacy toną we łzach

Przez moment wydawało się, że wszystko idzie dobrze – Kamil Stoch skoczył na 127 metrów i zajął trzecią pozycję na podium, jednak najgorsze – zarówno dla niego, jak i dla kibiców – dopiero miało nadejść. Miejsce na belce zajął Klimow, który bardzo długo trzymał wszystkich w napięciu.

Czekanie na sprzyjające warunki niestety mu się opłaciło, bo po wykonaniu skoku zajął pierwsze miejsce, strącając Polaka z podium. Ostatecznie marzenia Kamila Stocha legły w gruzach, a Polacy zalali się łzami nie mogąc uwierzyć w to, że sportowiec wylądował na czwartym miejscu. Piotr Żyła musiał się zadowolić miejscem szóstym, a Dawid Kubacki dopiero ósmym.

1. Juror słynnego, polskiego kulinarnego show szokuje i ujawnia: „Jestem ped***m, a nie gejem”
  2. Drastyczna przemiana matki Wiśniewskiego. Co się z nią stało?
  3. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!