Polacy dokonali cudu! Kubacki mistrzem, Stoch wicemistrzem

Polacy dokonali cudu! Kubacki mistrzem, Stoch wicemistrzem Źródło: youtube.com/ SerceThePlayer

Kamil Stoch i Dawid Kubacki! Te nazwiska przejdą na stałe do kanonu legend skoków narciarskich. Polscy skoczkowie dokonali czegoś niesamowitego podczas dzisiejszego konkursu mistrzostw świata. O tym będzie mówić się całymi latami!

Kamil Stoch i Dawid Kubacki bohaterami dzisiejszego dnia. Niesamowitego wyczynu, jakiego świat skoków jeszcze nie widział dokonała dwójka naszych zawodników. O wyczynie Polaków rozpływają się również niemieckie i austriackie media. Podczas dzisiejszego konkursu mistrzostw świata na skoczni normalnej w austriackim Seefeld, Polacy zdobyli dwa medale. Dawid Kubacki, po absolutnie fenomenalnej drugiej serii zdobył pierwsze w karierze złoto mistrzostw świata. Kamil Stoch uplasował się tuż za nim. Polacy zdobyli złoto i srebro.

Jednak nie to w całej sytuacji było najbardziej niesamowite. Czyn, dokonany przez Dawida Kubackiego nabiera podwójnego znaczenia, gdy uwzględni się, że po pierwszej serii zajmował... 27 miejsce! Kamil Stoch był 18.

Dawid Kubacki i Kamil Stoch - legendarny konkurs Polaków

Pierwsza seria przebiegła w atmosferze napięcia i pretensji do sędziów. Polscy kibice byli wprost wściekli na jury i grono sędziowskie. Chodziło o fakt, że zawody toczyły się w okropnych warunkach pogodowych, a sędziowie pozwalali, by zawodnicy skakali, podczas gdy to wiatr rozdawał karty. Zawody były istną loterią. Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca w zawodach o taką stawkę.

Po pierwszej serii prowadził rewelacyjny w tym sezonie Japończyk - Ryoyu Kobayashi. Jednak było również wiele niespodzianek. Kuriozalna sytuacja trwała przez całą pierwszą serię. Wielu czołowych zawodników rozkładało bezradnie ramiona, nie mogąc zrozumieć decyzji sędziów. Niektórzy nie zakwalifikowali się nawet do drugiej serii.

Pierwsza seria była wielkim zawodem dla polskich kibiców. Kamil Stoch był 18, Dawid Kubacki 27, Stefan Hula 29, a Piotr Żyła 33.

Jednak druga seria przyniosła niesamowity zwrot akcji. Już na jej początku Dawid Kubacki osiągnął odległość 104,5 metra z wysokimi notami.

Następnie Kamil Stoch także pokazał co potrafi. Z wynikiem 101,5 metra zajął drugie miejsce. Jednak pozostało jeszcze wielu skoczków. Wydawać by się mogło to niemożliwe, jednak żaden z siedemnastu skoczków nie zdołał wyprzedzić Polaków, pomimo przewagi punktowej. Największym zaskoczeniem mógł być całkiem zepsuty skok prowadzącego Japończyka.

Dawid Kubacki i Kamil Stoch dokonali niemożliwego i bez dwóch zdań przechodzą do legendy skoków narciarskich. Gratulujemy!

źródło: Wirtualna Polska

 

Następny artykuł