Kamil Stoch dopiero teraz o tym mówi. Brutalna prawda

Kamil Stoch dopiero teraz o tym mówi. Brutalna prawda Źródło: Wikipedia/Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch pierwszy raz, od zmiany trenera skoczków, wypowiedział się na temat całej sytuacji. Polski sportowiec w ostrych słowach komentuje kulisy odejścia Stefana Horngachera.

Kamil Stoch, jedna z największych gwiazd skoków narciarskich na całym świecie, pierwszy raz bezpośrednio odnosi się do kwestii zmiany trenera polskiej kadry. Stefan Horngacher zakończył współpracę z polskimi skoczkami 24 marca 2019 roku. Kamil Stoch ma swoje zdanie na ten temat. 

Kamil Stoch dopiero teraz o tym mówi. Brutalna prawda

Kamil Stoch słynie raczej z inteligentnych i przemyślanych wypowiedzi prasowych. Jego wywiady nie krążą w internecie jako śmieszne filmiki, tak jak jest w przypadku zabawnych i często niefortunnych wypowiedzi Piotra Żyły. Skoro polski mistrz olimpijski zabrał głos w sprawie trenera, oznacza to, że naprawdę ta sytuacja go dotknęła. 

Skoczek uważa, że kwestia zakończenia współpracy ze Stefanem Horgacherem została załatwiona w sposób bardzo nieprofesjonalny i nieprzemyślany. Sugeruje również, że to, jak sztab szkoleniowy zachował się w tej sytuacji, miało negatywny wpływ na sportowe wyniki polskich skoczków. A to jest już bardzo poważny zarzut, z którym Polski Związek Narciarski będzie musiał się zmierzyć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Tragiczne rozwiązanie ze strony organizacyjnej"

Warto przypomnieć, że Stefan Horngacher zajmował się polską reprezentacją skoczków narciarskich przez 3 lata i odniósł z nią ogromne sukcesy. W marcu tego roku Austriak zdecydował się zacząć nową zawodową drogę i objąć kadrę Niemców. 

Kamil Stoch nie kwestionuje w żaden sposób decyzji sztabu czy szkoleniowca. Ma jednak problem z tym, jak cała akcja zmiany trenera została przeprowadzona. Według niego zawodnicy nie powinni być w ogóle zamieszani w tę medialną burzę. Stoch twierdzi, że skoczkowie czuli się drogą komunikacyjną pomiędzy prasą a sztabem szkoleniowym. Polski medalista nazywa całe to przedsięwzięcie "tragicznym rozwiązaniem ze strony organizacyjnej". Ma za złe osobom decyzyjnym w Polskim Związku Narciarskim o to, że nie poinformowały zawodników o tym, kiedy w mediach publicznych pojawi się informacja o zmianie trenera. Obecnie za przygotowanie polskiej kadry do rozpoczynającego się w lipcu letniego Grand Prix odpowiada asystent Horngachera, Michal Dolezal.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach! 
  2. Anna Dymna totalnie PONIŻONA. Legendarna aktorka zdradziła, co mówią do niej ludzie na ulicy. To tak przykre, że chce się płakać
  3. Zmarł, tragiczne informacje Polsatu z rana. Nie zauważył, co jest po lewej
  4. Straszna katastrofa lotnicza! Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
  5. Marta Kaczyńska wprawiła wszystkich w osłupienie. Internauci nie wierzyli w to, co zobaczyli na zdjęciu
  6. Stan byłego męża Rozenek jest fatalny. Najnowsze zdjęcia ze szpitala są porażające, nie może chodzić i mówić

Źródło: Sport.pl

Następny artykuł