Kamil Stoch zaapelował do fanów
East News/Frank Hoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport an
Irmina Jach - 5 Stycznia 2021

Kamil Stoch apeluje do Polaków. Sprawa jest bardzo poważna, zostało niewiele czasu

Kamil Stoch zwrócił się do swoich fanów z pilnym apelem. Sprawa jest naprawdę poważna, chodzi o dobro dzieci. Skoczek narciarski sprzedaje kalendarze, z których dochód ma zostać przeznaczony na obóz sportowy dla młodych zawodników.

Kamil Stoch wykorzystuje popularność, by pomagać potrzebującym. Sportowiec chętnie angażuje się w różnorakie akcje charytatywne i inicjatywy społeczne. Na ogół unika rozgłosu i rzadko wspomina o swoich szlachetnych gestach. Tym razem zrobił wyjątek - nie bez powodu.

Kamil Stoch zaapelował do fanów

Kamil Stoch ma powód do zmartwień. Kalendarze z jego autografem bardzo słabo się sprzedają. Dochód z aukcji miał zostać przeznaczony na obóz dla zawodników klubu Eve-nement Zakopane. Bez pomocy fanów skoczek narciarski nie spełni obietnicy danej młodym zawodnikom.

- Dla dzieciaków to niesamowite doświadczenie, była Planica, było Predazzo, więc mogą poczuć się jak kadra - mówił sportowiec w rozmowie z portalem Interia.

Przed kilkoma laty Kamil Stoch, wraz z Dawidem Kubackim, Stefanem Hulą, Janem Ziobrą, Krzysztofem Miętusem i Klemensem Murańką, włączyli się w promowanie Szlachetnej Paczki, która pomaga najuboższym mieszkańcom naszego kraju.

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Paweł Sikora, miał tylko 50 latBardzo smutna wiadomość. Nie żyje Paweł Sikora, miał tylko 50 latCzytaj dalej

Skoczek narciarski wsparł także aukcję charytatywną na rzeczy potrzebujących artystów: Andrzejowi Brandstatterowi, Adamowi Moszumańskiemu i Maciejowi Negrey'owi. Statuetka zdobyta podczas Pucharu Świata w Zakopanem została sprzedana za 5 tys. zł.

Kamil Stoch wsparł także przypadkowo spotkanego w pociągu posła Józefa Brynkusa z partii Kukiz15’. Polityk poprosił mistrza olimpijskiego o prezent, który mógłby przeznaczyć na licytację. Sportowiec nie wahał się nawet przez moment.

- Ostatnio jadąc z Warszawy do Krakowa spotkałem Kamila Stocha z żoną. [...] Państwo Stochowie zgodzili się przeznaczyć jakąś pamiątkę na dobroczynną aukcję, a ja zrobiłem sobie z Kamilem zdjęcie, które traktuję jako wielkie dla mnie wyróżnienie - relacjonował Józef Brynkus.

Kamil Stoch wspierał akcję #EurosportDlaDzieciaków, której celem było zebranie rowerów dla 21 domów dziecka w Polsce, a także został ambasadorem akcji „Sportowcy Dzieciom”. Za swoje zasługi otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Kalendarze sygnowane przez skoczka narciarskiego można kupić klikając tutaj. Większość fotografii widniejących przy kolejnych miesiącach powstała podczas ubiegłorocznego obozu szkoleniowego w Predazzo, we Włoszech. By wesprzeć dzieci, należy zapłacić 30 zł.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Przeambitni/Radio Kraków/Radio Zet/Interia/SkiJumping

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News