Koszmarna kontuzja reprezentanta Polski. Kamil Glik operowany w trybie pilnym

Koszmarna kontuzja reprezentanta Polski. Kamil Glik operowany w trybie pilnym Źródło: instagram.com/Kamil Glik

Kamil Glik doznał poważnej kontuzji, która może wykluczyć go z gry na dłuższy czas. Reprezentant Polski musiał przejść pilną operację. Nie wiadomo, czy polski obrońca wróci na boisko jeszcze w tym sezonie.

Kamil Glik od kilku lat jest podstawowym obrońcą AS Monaco. Trener zaczyna ustalanie składu na najbliższy mecz właśnie od środkowego obrońcy reprezentacji Polski, jednak wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie będzie musiał sobie radzić bez niego. Wszystko przez kontuzję, jakiej nasz zawodnik nabawił się w trakcie ostatniego spotkania ligowego. 

Informacje przekazane przez klub Polaka mogą niepokoić polskich kibiców. Dowiedzieliśmy się, że reprezentant Polski po zakończeniu spotkania musiał trafić na blok operacyjny ze względu na kontuzję. Nie poznaliśmy szczegółów stanu zdrowia byłego piłkarza włoskiego Torino, choć pierwsze wiadomości nie brzmią optymistycznie. Operacja, którą przeszedł obrońca, może wykluczyć go z gry na dłuższy czas.

Kamil Glik doznał urazu prawej stopy

Podczas ostatniego meczu AS Monaco z EA Guingamp nic nie wskazywało na to, że Kamil Glik będzie potrzebował pilnej pomocy medycznej. Polski defensor wyszedł na boisko od pierwszej minuty jako kapitan zespołu. W trakcie spotkania musiał mierzyć się z ostro grającymi napastnikami Guingamp i prawdopodobnie to właśnie w związku z tym potrzebna była pomoc medyczna.

Polski zawodnik znany jest z tego, że trudno jest zmusić go do zejścia z boiska. Kibice we Francji podziwiają go za niezłomność i wolę walki do ostatniej minuty meczu, dlatego właśnie Glik jest bardzo cenionym piłkarzem. Najwyraźniej podobnie było tym razem, gdy postanowił on zacisnąć zęby i dokończyć mecz, a dopiero po ostatnim gwizdku sędziego skorzystać z opieki klubowych lekarzy.

Okazało się jednak, że ich umiejętności to za mało, by przywrócić Glika do pełni zdrowia. Potrzebna była pomoc specjalistów w jednym ze szpitali, gdzie piłkarz przeszedł operację prawej stopy. Dowiedzieliśmy się, że założono mu aż osiem szwów, co pokazuje, że w ostatnim meczu Polak był jednym z najostrzej grających zawodników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kamil Glik operowany w trybie pilnym

Kamil Glik nie wznowił jeszcze treningów i klub nie chce przekazać wiadomości na temat daty możliwego powrotu na boisko. Możemy być pewni, że strata podstawowego obrońcy jest wielkim ciosem dla AS Monaco. 

Klub Polaka zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli ligi francuskiej i wciąż jest zagrożony spadkiem na niższy poziom rozgrywkowy. Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka spotkań, które będą bardzo ważne i nieobecność polskiego zawodnika będzie problemem dla całego zespołu.

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Ivona Pavlović ogłosiła radosną nowinę! Niedługo będzie bawić na rękach dziecko! Dzidziuś jest w drodze, zewsząd spływają gratulacje
  3. Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie
  4. Justyna właśnie znowu odpaliła petardę w kierunku Piotra Żyły. Publicznie pierze brudy kolejny raz
  5. Życie "księżniczki" Marty Kaczyńskiej nagle zamieniło się w bajkę. Tak drogo nie jada niemal nikt
  6. Julia Wieniawa przerywa milczenie i mówi o kolejnej "strasznej" chorobie. Znowu grubo przesadziła?

źródło: Sportowe Fakty

Następny artykuł