Wiemy czy Kamil Glik pojedzie na mundial. Fanów wmurowało

Wiemy czy Kamil Glik pojedzie na mundial. Fanów wmurowało

Pojawiła się już informacja o tym, czy Kamil Glik, fundament obrony polskiej reprezentacji piłkarskiej, pojedzie na mundial. Wiadomość przekazał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

W poniedziałek do godziny 12. PZPN przekazał do FIFA oficjalny skład 23 piłkarzy, którzy pojadą do Rosji na Mundial. O 14. rozpoczęła się konferencja prasowa, na której selekcjoner polskiej reprezentacji Adam Nawałka przedstawił te nazwiska. Nikt nie mógł spodziewać się, że w ciągu tych dwóch godzin dojdzie do takiego nieszczęścia. Kamil Glik, "minister obrony" polskiej reprezentacji podczas treningu niefortunnie się wywrócił i uszkodził bark. Natychmiast został przewieziony do szpitala, by sprawdzić, czy jego kontuzja jest poważna.

Wiemy, czy Kamil Glik pojedzie na mundial

Ani wczoraj, ani jeszcze dziś nie podano oficjalnej informacji o stanie zdrowia piłkarza. Początkowo badano go w polskim szpitalu, później jednak musiał zostać przewieziony do Nicei. Ok. południa we wtorek informacja, czy Glik jedzie na mundial, czy nie, miała zostać podana oficjalnie. Już teraz jednak wiadomość tę przedstawił szef PZPN - Zbigniew Boniek. Najpierw o 9. napisał lakoniczny tweet, w którym niewiele wyjaśnił. - Boli mnie jak zawodnicy zostawiają nas z powodu kontuzji... ale grać trzeba i to musimy zrobić jak najlepiej. Będziemy walczyć do końca - napisał na Twitterze Boniek. Już z tego posta można było wnioskować, że sprawa kontuzji Glika jest przesądzona. Jednak pół godziny później podejrzenia zostały potwierdzone. Sprawdził się najgorszy scenariusz polskiej reprezentacji. Zbigniew Boniek, najwyraźniej nie chcąc zbyt szybko zdradzać informacji, napisał kolejny tweet po włosku. Z niego zaś wynika, że z powodu poważnej kontuzji Kamil Glik nie pojedzie na mundial.

Polska na Mistrzostwach Świata

Do Rosji na mundial Polska jedzie po raz pierwszy po 12 latach nieobecności na Mistrzostwach Świata. Wobec naszych piłkarzy podnoszone są ogromne oczekiwania. Tym większe, że ostatni wielki konkurs, w którym polska reprezentacja piłkarska brała udział, czyli Euro 2016 Polska zakończyła dochodząc do ćwierćfinału. Nieobecność Kamila Glika na mundialu będzie dla reprezentacji ogromnym ciosem. W zastępstwie za obrońcę ma do Rosji pojechać Marcin Kamiński. Jako jedyny z piłkarzy, którzy nie znaleźli się w kadrze na Mistrzostwa Świata pozostał w Arłamowie na zgrupowaniu reprezentacji. Kamil Glik fot. twitter.com/BoniekZibi Kamil Glik fot. twitter.com/BoniekZibi Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Dramat przed Mundialem. Czołowy polski piłkarz w szpitalu
  2. Astronomiczna kwota! Nawałka za mundial w Rosji już zgarnął fortunę
  3. Tragedia tuż przed mundialem. U b. reprezentanta Polski zdiagnozowano raka
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News