Kamień milowy Kamila Glika. Obrońca zaliczył 100. występ w AS Monaco

Kamień milowy Kamila Glika. Obrońca zaliczył 100. występ w AS Monaco Źródło: Wikipedia

Kamil Glik zapisał się wczoraj w historii ligi francuskiej. Polski obrońca rozegrał swój setny mecz w koszulce AS Monaco, dołączając do grona najlepszych graczy w historii klubu z księstwa. Niewykluczone, że defensor reprezentacji Polski zdoła jeszcze poprawić swój bilans.

Kamil Glik niewątpliwie należy do czołówki obrońców w lidze francuskiej. Środkowy defensor AS Monaco pojawił się w klubie po bardzo udanym występie na Euro 2016 i od tamtego czasu ma pewne miejsce w pierwszym składzie. Kolejni trenerzy konsekwentnie stawiają na Polaka, dzięki czemu ten może cieszyć się szacunkiem kibiców. Reprezentant Polski odwdzięcza się za zaufanie doskonałą grą.

Trudno w to uwierzyć, ale nasz reprezentant rozegrał wczoraj swój 100. mecz w koszulce klubu z Księstwa Monako. Mało który piłkarz może cieszyć się takim zaufaniem ze strony trenerów, dlatego można uważać ten wynik za ogromny sukces zawodnika reprezentacji Polski. Pomimo tego wyróżnienia nasz zawodnik nie będzie wspominał wczorajszego spotkania dobrze.

Kamil Glik zaliczył 100. mecz w AS Monaco

AS Monaco zmierzyło się wczoraj z zespołem Reims. Drużyna polskiego obrońcy w tym sezonie z pewnością nie radzi sobie tak dobrze, jak jeszcze rok temu, bo nie walczy o grę w europejskich pucharach. Próbuje natomiast utrzymać się w lidze wobec katastrofalnej serii z początku sezonu, gdy zespół przegrywał mecz za meczem. Sytuacja z pewnością nie wygląda dobrze.

Obecnie drużyna nie zajmuje miejsca zagrożonego spadkiem, jednak wciąż nie może czuć się bezpiecznie. Wyniki osiągane przez zespół nie stoją w zgodzie z ambicjami władz klubu i kibiców, dlatego do końca sezonu najważniejsze jest utrzymanie, a potem liczyć się będzie walka o europejskie puchary.

Kamil Glik może zostać legendą we Francji

Kamil Glik nie jest obwiniany przez sympatyków Monaco za słabszą dyspozycję zespołu, dlatego możemy być niemal pewni, że włodarze będą chcieli zatrzymać go w klubie na następny sezon. Nie wiadomo jednak, jaką decyzję podejmie sam Glik, który od dłuższego czasu powtarza, że chciałby wrócić do Włoch. Monaco może mieć w tej sytuacji poważny problem. Na decyzje przyjdzie nam jednak poczekać dopiero do lata.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News