Są nowe informacje ws. Kamila Durczoka. Badania toksykologiczne i broń palna

Są nowe informacje ws. Kamila Durczoka. Badania toksykologiczne i broń palna Źródło: YouTube/ Super Reporter

Kamil Durczok kilkanaście dni temu został zatrzymany: będąc kompletnie pijanym, spowodował wypadek na drodze. Teraz policja bada wszystkie okoliczności zdarzenia. W sprawie jest kilka wątków, które wymagały wyjaśnień, m.in. kwestia broni, którą dziennikarz wiózł w samochodzie oraz badania toksykologiczne.

Kamil Durczok 26 lipca został zatrzymany, gdy spowodował na trasie A2 wypadek, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu. Popularny dziennikarz był kompletnie pijany - badanie alkomatem wykazało aż 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie prowadził pojazd przez kilka godzin i wiele kilometrów. W sprawie jest jeszcze jednak kilka wątków, które bada policja.

Kamil Durczok wyszedł z aresztu, ale to nie koniec sprawy

Kamil Durczok, decyzją sądu, nie został zatrzymany w areszcie, ale Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim skierowała już w tej sprawie zażalenie. Portal TVP.Info informuje, że sąd prawdopodobnie zajmie się tym wnioskiem na początku bieżącego tygodnia. To jednak nie wszystko - najbliższe dni mogą przynieść odpowiedzi na kilka pytań, które pojawiły się w sprawie. Śledczy przebadali jeszcze kilka wątków.

Jednym z nich jest broń palna, którą wiózł ze sobą Kamil Durczok. Według ustaleń TVP INFO w samochodzie dziennikarza rzeczywiście znajdowała się broń, jednak Durczok ma na nią pozwolenie. Była też przechowywana w specjalnej metalowej kasetce - zgodnie z obowiązującymi procedurami. W tym wątku prokuratura nie stawia dziennikarzowi żadnych zarzutów, jednak to nie jedyny wątek czekający na wyjaśnienie.

Policja wyjaśnia wątki. Tajemnicza pasażerka i badania toksykologiczne

W ostatnich dniach media donosiły także, że Kamil Durczok nie podróżował tamtego wieczora sam. Według nieoficjalnych doniesień, jego pasażerką rzekomo była młoda kobieta. Witold Błaszczyk, rzecznik prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim, która prowadzi śledztwo, poinformował, że dotychczas nie ustalono, czy faktycznie tak było i kim była pasażerka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednym z ważniejszych działań, jakie prowadzi teraz prokuratura, są badania toksykologiczne. Śledczy chcą sprawdzić, czy Kamil Durczok był podczas jazdy tylko pod wpływem alkoholu, czy może zażywał również narkotyki. Wyniki tych badań będą znane około 10 sierpnia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tak wygląda grób Pawła Adamowicza już 7 miesięcy po pogrzebie. Niewiarygodne

2. Wysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policję

Kamil Durczok przebywa obecnie na wolności i czeka na dalsze postępowania. Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o areszt, zastosował natomiast poręczenie majątkowe (15 tysięcy zł) oraz dozór policyjny. Dziennikarz ma również zakaz opuszczania kraju. Wkrótce sąd II instancji zdecyduje, czy weźmie pod uwagę zażalenie prokuratury.

  1. Michał Szpak nago w łóżku! Fanki masowo mdleją. Tak gorącego zdjęcia dawno nie było!
  2. Aktor "Ojca Mateusza" wyjawił, że jest gejem! Opublikował poruszający wpis
  3. Psy leżały na torach, zbliżał się do nich pociąg. Mężczyzna stał z boku i wszystko nagrywał
  4. 11-latka dostała uwagę od matematyczki. Gdy mama ją przeczytała, aż w niej zawrzało
  5. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości

Źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu