Sąd podjął decyzję ws. aresztu Durczoka. Wielu będzie wściekłych

Sąd podjął decyzję ws. aresztu Durczoka. Wielu będzie wściekłych Źródło: instagram/kamil_durczok

Kamil Durczok doczekał się ogłoszenia wyroku sądu, który dokonał fałszowania podpisu żony. Oceńcie sami, czy wyrok sądu jest słuszny.

Kamil Durczok nie przestaje szokować. Mężczyzna jest na językach wszystkich mediów. Niestety, jego działania doprowadzają go do klęski. Już wiemy, jaką decyzje podjął sąd w sprawie aresztu dziennikarza. Został on bowiem zatrzymany za podrobienie podpisu żony.

Kamil Durczok podrobił dokumenty żony

Podpis, o którym jest mowa, Kamil Durczok miał złożyć pod wekslem i na dokumentach kredytowych żony. Co prawda, przyznał się, ale winą chciał obarczyć inne osoby. Prokuratura wniosła o areszt dziennikarza, jednak sąd zdecydował, że Kamil Durczok nie trafi do więzienia. Była żona dziennikarza, Marianna Dufek, została w sierpniu tego roku wezwana do banku, aby wykupić weksel z powodu nieuiszczenia należności przez kredytobiorcę. Dziennikarka była w szoku. Jak oświadczyła, nie podpisała żadnego wekslu i zakwestionowała jego prawdziwość. Oświadczyła, że Kamil Durczok samodzielnie sporządził dokument, a  ona nigdy go nie widziała. Kobieta i Getin Bank złożyli zawiadomienie do prokuratury.

 DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kamilowi Durczokowi zostały postawione zarzuty. Miał on podrobić weksel i dokumenty towarzyszące przy zabezpieczeniu kredytu hipotecznego na blisko 3 mln zł, który został zawarty w sierpniu 2008 r. Jego czyn wyszedł na jaw dopiero po wielu latach. Kluczową w tej sprawie okazała się opinia biegłego z zakresu pisma ręcznego. Pierwszy weksel został podpisany w 2008 r., natomiast drugi w roku 2011, weryfikował on konieczność poddania się egzekucji. Dokument ten był wymagany przez bank w celach zabezpieczenia.

Sąd oddalił wniosek prokuratury

Prokuratura chciała, żeby Kamil Durczok trafił do więzienia. Jednak sąd rejonowy Katowice-Wschód nie przychylił się do wniosku.

- Wnosiliśmy o areszt, bo to jest przestępstwo zagrożone wysoką karą i dotyczy fałszowania  środka płatniczego. Oskarżony przyznał się do podrobienia podpisu, składał wyjaśnienia, które trzeba teraz zweryfikować i skonfrontować je z innymi osobami. Czekamy na uzasadnienie decyzji sądu. Najprawdopodobniej będziemy składać zażalenie - mówi Agnieszka Wichary, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie

2. Polacy pokochali go w polskim "Mam Talent". Uwielbiany gwiazdor nie żyje, druzgocące wiadomości obiegły media

To nie pierwsza sytuacja, w której Kamil Durczok łamie prawo. W lipcu Kamil Durczok uczestniczył w kolizji, podczas której miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postawiono mu dwa zarzuty przestępstwa: sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, którego dopuściła się osoba będąca w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dziennikarz przyznał tylko do spożywania alkoholu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta współżyła ze swoim psem. Ale jeszcze gorsza jest rzecz, którą zrobiła po stosunku własnym dzieciom
  2. Na jaw wychodzą kolejne, porażające kulisy morderstwa Filipka. Ojciec chłopca przed śmiercią szukał pomocy na policji, ale to nie wszystko
  3. Co mówi o Tobie kształt małego palca? Będziesz zdumiony, jakie cechy ujawnia, nawet te, do których w życiu się nie przyznasz
  4. W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"  
  5. 2 mln Polaków w ŚMIERTELNYM niebezpieczeństwie. W lekach wykryto trutkę na szczury

źródło: fakt

Następny artykuł