Most zawalił się na ludzi, są uwięzieni. Mnóstwo ofiar i rannych

Most zawalił się na ludzi, są uwięzieni. Mnóstwo ofiar i rannych Źródło: fot. YouTube

Kalkuta: dziesiątki rannych, kilka ofiar śmiertelnych. W jednej z największej miejscowości w kraju zawalił się most, na którym w chwili zdarzenia znajdowało się kilka samochodów i autobus. Ludzie wyciągani są spod masy gruzu, trwa walka z czasem.

W mieście Kalkuta (inaczej Kolkata) w Indiach doszło do ogromnej tragedii. W południowej części miasta zawalił się most, na którym znajdowało się kilka samochodów i autobus. Kilkadziesiąt osób zostało uwięzionych pod gruzami, służby starają się do nich dostać i sukcesywnie wydobywają kolejnych rannych. Do tej pory wiadomo o 5 ofiarach śmiertelnych, jednak część przewiezionych do szpitala jest w stanie ciężkim. Bilans ofiar może się więc zwiększyć.

Kalkuta: Most zarwał się w biały dzień, dziesiątki osób uwięzione pod gruzem

Na miejscu pracują służby ratunkowe. Do zdarzenia doszło w środku dnia we wtorek 4 września. Most zawalił się w jednej z najstarszych dzielnic Kalkuty. Mieszkańcy przyznają, że nagły huk mocno ich przeraził. Po sieci krążą nagrania i zdjęcia z miejsca wydarzeń - ostrzegamy, że są dla osób o mocnych nerwach. W 2016 roku w Indiach zawalił się inny most, wtedy jeszcze w budowie. Bilans ofiar przed laty wynosił aż 26 zabitych. Służby są przerażone, że w przypadku mostu w Kalkucie może zostać przekroczona ta liczba. Kalkuta to jedna z największych i najpopularniejszych miejscowości w Indiach. W aglomeracji mieszka aż 15 milionów osób, a liczne zabytki architektoniczne przyciągają co roku mnóstwo turystów. Z miastem związana jest postać św. Matki Teresy z Kalkuty. Obecnie zamiennie używa się nazwy Kalkuta oraz Kolkata.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Znana modelka znaleziona martwa na jachcie miliardera! Instagram płacze
  2.  MSWiA zamknie granice i wprowadzi kontrole. O co chodzi?
  3. Jej śmierć zdruzgotała fanów Klanu. Skrywała bolesną tajemnicę
  4. Szczeniak nie chciał opuścić chorej siostry! Jego zachowanie rozrywa serce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News