Widok rozrywający serce na pół. Tak wygląda grób legendarnej Kaliny Jędrusik, w której kochały się miliony Polaków

Widok rozrywający serce na pół. Tak wygląda grób legendarnej Kaliny Jędrusik, w której kochały się miliony Polaków Źródło: Wikimedia.org/Edward Hartwig - Narodowe Archiwum Cyfrowe

Kalina Jędrusik uchodziła za polską seksbombę lat 60-tych. Starsze pokolenie do dziś wspomina czas jej sławy, uwodzicielskość i kontrowersyjne jak na tamte czasy małżeństwo. Dziś o gwieździe pamiętają jedynie najbliżsi. Widok jej grobu rozrywa serce.

Kalina Jędrusik debiutowała na scenie po ukończeniu szkoły aktorskiej w Krakowie. Od 1955 roku grała w najważniejszych teatrach warszawskich: Narodowym, Współczesnym, Polskim. Ogrywała głównie role dramatyczne. Dla wielu była artystką charakterystyczną.

Kalina Jędrusik była uwielbiana przez miliony. Dziś spoczywa w zapomnieniu

Największą popularność czarnowłosej aktorce przyniósł jednak program telewizyjny Kabaretu Starszych Panów. Popularność ugruntowały jej kreacje filmowe, warto wspomnieć chociażby rolę Joanny w "Lekarstwie na miłość" Jana Batorego.

Jędrusik prowadziła życie na poziomie gwiazdy rodzimego show-biznesu. Choć dla większości Polaków tamte lata kojarzą się z szarzyzną i biedą, to wokół Jędrusik nie brakowało koloru. Wszystko za sprawą pozycji, jaką wyrobiła sobie występami na estradzie.

Męża poznała jednak w pracy, w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Stanisław Dygat (rocznik 1914) tak szalenie pokochał aktorkę, że rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną, z którą miał córkę. Mąż, kierownik sceny teatru widział w ukochanej potencjał porównywalny samą Marylin Monroe. Tak też później mówiono o pięknej brunetce, która żyła na poziomie, o którym wielu Polaków - również niszowych artystów, mogło jedynie pomarzyć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kontrowersyjny związek przetrwał jednak do końca, czyli śmierci męża Jędrusik-Dygat. Gwiazda, do której wzdychały miliony Polaków, zwłaszcza męskiej części publiki, zmarła jednak w osamotnieniu. Pod koniec życia zostały jej tylko ukochane koty i pekińczyki, dla których niemalże całkowicie się poświęciła.

Jej grób wygląda dziś co najmniej skromnie. Zważywszy na to, że Kalinę Jędrusik ubóstwiały miliony Polaków, ten widok może rozrywać serca, zwłaszcza bliskich gwiazdy.

fot. Wikimedia.org

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 

  1. Namiętny związek Marty Kaczyńskiej. Zrobiono jej z Zielińskim intymne zdjęcia
  2. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  3. Śmierć w Lidlu. 45-latka zmarła w okropny sposób w dziale z nabiałem
  4. Już niedługo Biedronki w całej Polsce zostaną zamknięte. Powód szokuje
  5. Żona Wiśniewskiego dogadała się z byłym. Michał został na lodzie 
  6. Wiadomości Polsatu wstrząsnęły społeczeństwem. Tragiczna śmierć, nie mieli najmniejszych szans

źródła: Wikipedia, Pomponik

Następny artykuł