Widok rozrywający serce na pół. Tak wygląda grób legendarnej Kaliny Jędrusik, w której kochały się miliony Polaków

Widok rozrywający serce na pół. Tak wygląda grób legendarnej Kaliny Jędrusik, w której kochały się miliony Polaków Źródło: Wikimedia.org/Edward Hartwig - Narodowe Archiwum Cyfrowe

Kalina Jędrusik uchodziła za polską seksbombę lat 60. Starsze pokolenie do dziś wspomina czas jej sławy, uwodzicielskość i kontrowersyjne jak na tamte czasy małżeństwo. Dziś o gwieździe pamiętają jedynie najbliżsi. Widok jej grobu rozrywa serce.

Kalina Jędrusik debiutowała na scenie po ukończeniu szkoły aktorskiej w Krakowie. Od 1955 roku grała w najważniejszych teatrach warszawskich: Narodowym, Współczesnym, Polskim. Ogrywała głównie role dramatyczne. Dla wielu była artystką charakterystyczną.

Kalina Jędrusik była uwielbiana przez miliony. Dziś spoczywa w zapomnieniu

Największą popularność czarnowłosej aktorce przyniósł jednak program telewizyjny Kabaretu Starszych Panów. Popularność ugruntowały jej kreacje filmowe, warto wspomnieć chociażby rolę Joanny w "Lekarstwie na miłość" Jana Batorego.

Jędrusik prowadziła życie na poziomie gwiazdy rodzimego show-biznesu. Choć dla większości Polaków tamte lata kojarzą się z szarzyzną i biedą, to wokół Jędrusik nie brakowało koloru. Wszystko za sprawą pozycji, jaką wyrobiła sobie występami na estradzie.

Męża poznała jednak w pracy, w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Stanisław Dygat (rocznik 1914) tak szalenie pokochał aktorkę, że rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną, z którą miał córkę. Mąż, kierownik sceny teatru widział w ukochanej potencjał porównywalny samą Marylin Monroe. Tak też później mówiono o pięknej brunetce, która żyła na poziomie, o którym wielu Polaków - również niszowych artystów, mogło jedynie pomarzyć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kontrowersyjny związek przetrwał jednak do końca, czyli śmierci męża Jędrusik-Dygat. Gwiazda, do której wzdychały miliony Polaków, zwłaszcza męskiej części publiki, zmarła jednak w osamotnieniu. Pod koniec życia zostały jej tylko ukochane koty i pekińczyki, dla których niemalże całkowicie się poświęciła.

Jej grób wygląda dziś co najmniej skromnie. Brakuje na nim świeżych kwiatów czy zapalonych przez fanów zniczy - tylko najbliższa rodzina dba o to, by miejsce spoczynku artystki wglądało schludnie. Zapewne nie tego można by oczekiwać zważywszy na to, że Kalinę Jędrusik ubóstwiały miliony Polaków, ten widok może rozrywać serca, zwłaszcza rodziny gwiazdy. Muszą czuć się fatalnie wiedząc, że dawni wielbiciele najwyraźniej już nie pamiętają o idolce z minionych lat.

fot. Wikimedia.org

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 

  1. Gwiazda polskiego Mam Talent była naprawdę popularna. Teraz gra w ostrych filmach dla dorosłych
  2. Nie żyje Krzysztof. Był synem znanego polskiego artysty. Okoliczności śmierci budzą przerażenie
  3. Polsat: wielka tragedia młodych chłopców nad polskim morzem. Służby do końca walczyły o ich życie
  4. Skandal podczas ślubu Roberta. Uroczystość przerwana, wszystkich wryło w ziemię
  5. Księżna Diana przed śmiercią powierzyła największą tajemnicę jednemu człowiekowi. Ujawnił ją w skandaliczny sposób
  6. Dominika Gwit polską królową lata. Założyła obcisłą sukienkę, walory wylały się na wierzch  

źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News