W Kalinie Jędrusik kochały się miliony Polaków. Dzisiaj byliśmy na jej grobie, bardzo smutny widok

W Kalinie Jędrusik kochały się miliony Polaków. Dzisiaj byliśmy na jej grobie, bardzo smutny widok Źródło: wikipedia

Kalina Jędrusik przez lata uchodziła za jedną z najlepszych i najpiękniejszych artystek. Ikona polskiego kina, znana z takich hitów jak "Ewa chce spać", czy "Lalka" zmarła w 1991 roku po krótkiej chorobie. Dzisiaj jej nagrobek jest miejscem wielkiego smutku i zapomnienia. Nie tak powinna być czczona pamięć prawdziwej gwiazdy wielkiego ekranu.

Kalina Jędrusik była prawdziwą sensacją kina lat 60 i 70. Dzięki dużemu talentowi i niesamowitej urodzie artystka praktycznie z miejsca dołączyła do panteonu największych polskich gwiazd. Jej krótka choroba i śmierć w 1991 roku była bardzo smutną informacją dla wszystkich fanów, którzy nie dowierzali, że alergia na sierść kota jest w stanie zabić taką ikonę. Jej nagrobek dzisiaj jest jednak zapomniany przez fanów, którzy przed laty kochali się w aktorce.

Kalina Jędrusik zmarła wyjątkowo smutną śmiercią. Potem została zapomniana

Jędrusik, która uchodziła w trakcie swojej kariery za skandalistkę, była jedną z pierwszych seksbomb polskiego kina. Sama przyjmowała dość odważne na tamte czasy propozycje zawodowe i nie bała się przyjmować ról, które wymagały pokazania kobiecości. Sama, pozbawiona pruderii była dla wielu mężczyzn pierwszą miłością i fascynacją.

Z wiekiem aktorka nie dostawała już co prawda dużej ilości propozycji zawodowych, ale nadal cieszyła się dużym poważaniem. Informacja o jej śmierci w 7 sierpnia 1991 wskutek ataku astmy oskrzelowej na tle uczulenia na sierść kota wstrząsnęła fanami, którzy żegnali ją na Powązkach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Fani nie pamiętają o gwieździe

Nagrobek artystki położony na warszawskim cmentarzu powązkowskim jest bardzo skromny. Biała płyta informuje o tym, aktorka jest pochowana ze swoim mężem, Stanisławem Dygatem.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Przy nagrobku można znaleźć skromne kwiaty i nie za dużą ilość zniczy, którą przynoszą głównie starsi fani. Wprost nie da się uwierzyć, że artystka, która była aż tak bardzo znana dzisiaj jest postacią praktycznie zapomnianą i anonimową.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT
  2. Na weselu sześciu policjantów otoczyło nagle pana młodego. Goście nie mogli uwierzyć w to, co się stało później
  3. Mamy zdjęcia grobu Kory w Święto Zmarłych. Widok zapiera dech
  4. Odwiedziliśmy dzisiaj grób Zbigniewa Wodeckiego. Widok, którego nie da się zapomnieć
  5. Byliśmy dzisiaj na grobie Pawła Adamowicza. Widok jest po prostu smutny, mamy zdjęcia

Następny artykuł