Kalifornia – Tragedia w USA, ludzie nie mogą uwierzyć, że znowu się to dzieje. Co najmniej 12 zabitych, a bilans może jeszcze wzrosnąć, jest wielu rannych. Dosłownie kilka dni temu miejsce miała podobna sytuacja.

Kalifornia: to tam doszło do ogromnej tragedii. Ludzie nie mogą uwierzyć w to, że ponownie doszło do takiego ataku. Mówi się, że mógł być to zamach w Stanach Zjednoczonych. Jak podaje NBC News w jednym z lokali Thousand Oaks doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęli ludzie. Wiele osób jest rannych, a bilans może wzrosnąć.

W wyniku strzałów zginęło 12 osób. Jest także więcej rannych, nie wiadomo, w jakim są stanie. Służby cały czas monitorują ich stan zdrowia, niestety bilans osób śmiertelnie postrzelonych może wzrosnąć. W barze w Kalifornii odbywał się koncert muzyki country, a w czasie ataku przebywało w nim kilkaset osób.

Kalifornia – mężczyzna zabił 12 osób

Jak podają media, do ataku doszło w środę koło godziny 23:00. W barze Borderline Bar and Grill kilkaset osób bawiło się na koncercie. Nikt nie spodziewał się, że może się wydarzyć jakaś tragedia. W pewnym momencie wszedł do lokalu napastnik i zaczął strzelać. Śmiertelnie postrzelił 12 osób, wielu ranił. Mówi się, że strzelał do ofiar z broni półautomatycznej.

W ataku zginął jeden z funkcjonariuszy biura szeryfa, który znajdował się na koncercie. Agresor został „zneutralizowany” przez służby. Policja nie chce podawać jego tożsamości dla dobra śledztwa. Nie jest też znana motywacja napastnika. Nie wyklucza się, że mógł to być atak terrorystyczny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Anna Przybylska też musiała przez to przejść. Bolesne sekrety gwiazd

Powtórka z Pittsburgha?

Nie tak dawno doszło do podobnej strzelaniny. W Pittsburghu mężczyzna wszedł do synagogi podczas nabożeństwa i zaczął strzelać do modlących się. Zginęło wtedy 11 osób, a 6 zostało rannych. Kilku funkcjonariuszy w akcji ucierpiało.

W Stanach Zjednoczonych ogłoszone wtedy żałobę narodową. Przeciwnicy dostępu do broni wskazują, że takie tragedie są przez to, że każdy w USA może kupić sobie broń. Donald Trump oświadcza, iż to nie jest prawda i nawet, jak nie będzie dostępu do broni, tacy ludzie i tak się znajdą i w dodatku broń będą posiadać nielegalnie.

Co jakiś czas w USA dochodzi do tragicznych sytuacji z użyciem broni palnej. Najczęściej w mediach słyszy się o takich akcjach w szkołach. Tam młodzi ludzie przychodzą i zabijają swoich rówieśników w akcie zemsty za szykany z ich strony.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Alicja Bachleda-Curuś bez grama makijażu. Odbierze Wam mowę
  2. Meghan Markle uratowała rodzinę królewską?! O tej awanturze nikt miał się nie dowiedzieć
  3. Przyjaciółka Kotulanki przerywa milczenie! Ujawnia nieznane, wstrząsające fakty
  4. Delfin podpłynął do nurka, błagał o pomoc. Szokujący finał
  5. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE

Polacy podzieleni jedną drobną zmianą. Nic już nie będzie takie samo

ŹRÓDŁOinteria.pl

Student dziennikarstwa, pasjonat historii, wielki miłośnik pizzy hawajskiej.